Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salutare !

Vand si aduc la comanda / formez sisteme pentru toate masinile Opel full CAN Bus: Astra-H, Zafira-B, Vectra-C, Signum, Corsa-D, Meriva, Antara (>2004)



Display-uri BID (Board Info Display) GID (Graphic Info Display), CID (Color Info Display)




Kit-uri telefon mobil bluetooth UHP



Diverse head-unit-uri :



Cablu RGB si antena GPS (necesare pentru navi) :



Preturi:
CD70 navi = min 200 euro (pretul creste daca este cu auxiliar in, de asemenea daca e alta culoare a fetei decat cea mai uzuala: gri inchis)
DVD90 navi = 550 euro (pe gri inchis)
DVD 100 navi, CDC40 Opera = la comanda
Modul telefon mobil UHP: 140 euro (suplimentar mufa 32 de pini, microfon plafon = 10 euro)
Display BID = 50 euro (nu se potriveste pe orice masina, poate fi pentru senzorul din rezervor de tip A sau de tip B)
Display-uri GID = 100-200 euro (depinde de tipul de masina, de tipul de senzor din rezervor, de an, de model, de fabricant, .... )
Display-uri CID = 280-300 euro (cele de Astra-H pot fi noi sau SH iar cele de Vectra-C SH)
Rama pentru GID/CID = 20 euro (depinde de masina: Zafira-B, Astra-H), rama pentru Vectra-C = 50 euro (SH)
Cablu RGB = 80 euro
Antena GPS = 20 euro

Pentru orice fel de intrebari nu ezitati sa ma contactati, preturile sunt NEGOCIABILE, de asemenea pot sa difere in functie de sursa mea (in jos sau in sus) ! urmariti ofertele speciale !

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare DVD90 navi pentru Vectra-C / Signum cu intrare de auxiliar in (numai pentru masinile full CAN Bus). Updatat la ultima versiune de soft. Pret = 350 euro
Se poate completa la cerere cu: display color CID = 250 euro, antena GPS = 20 euro, cablu RGB = 80 euro, modul telefon cu Bluetooth = 140 euro.
Avantaj DVD90 navi fata de CD70 navi = pe un singur DVD DL am toata Europa ! Nu mai este necesar sa umblu cu 9-10 CD-uri cu harti dupa mine. Sunet mai puternic si mai clar decat CD70 navi. Poate fi resetat si trecut in "Delivery Mode" sau poate fi imperecheat pentru vanzarea la "pachet" cu Tech2. DVD90 navi suporta ecran GID sau CID.



Sta cateva zile la vanzare, daca nu sunt doritori pleaca la licitatie pe e-bay.

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pt astra g din semnatura nai nimic?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
potorac ionut daniel a scris:pt astra g din semnatura nai nimic?

No !

CristianTM.
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut!
Eu am pe un Astra H un GID din 2008, adica pentru sonda litrometrica tip B si CD70NAVI. Mai am un CD 70 NAVI cu fata zgariata.
Vreau sa-mi pun CID + cablu RGB, UHP + microfon plafon.
Te intereseaza un schimb si anume GID-ul meu + CD70 NAVI-ul cu fata zgariata pentru CID, cablu RGB, UHP si microfon plafon?
Daca da, ce diferenta vrei?
Multumesc.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut Cristi!Am un astra h 2004 cu dotarea de fabrica cd30 si afisajul aferent.Merge impecabil si arata ca nou ,numai ca as dorii mp3 + afisajul aferent acestuia .As dorii un schimb cu diferenta din partea mea pentru mp3 +afisaj si sa-mi spui diferenta in caz ca ai dorii un asa schimb.
Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#bame
Te pot ajuta cu CID (acum sunt in tratative cu cineva pentru unul SH la 250 euro sau unul nou la 300 euro - nu am niciunul pe stoc), rama CID = 20 euro, cablu RGB = 80 euro, modul UHP+microfon =140 euro (nu ai zis nimic de mufa). Nu fac shimburi, nu am ce face cu cd70 navi cu fata zgaraiata (eventual pt piese), GID de Astra-H de tip B am si eu o gramada !

#gabby_
Vrei sa schimbi si display-ul sau doar CD30 cu CD30 mp3 ? Ce culoare CD30 mp3-ul ? In functie de culoare e si pretul ! Nu fac schimburi cum i-am raspuns si colegului mai sus.


CristianTM.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
As dorii mp3 -ul dar nu stiu daca se pupa cu afisajul pe care il am.\Culoarea este argintiu deschis,nu este gri sobolan.Da-mi totusi un pret ptentru mp3 si pentru afisaj si daca stii cumva sa se pupe mp3=ul cu afisajul care il am acum pe masina
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#gabby_ , Ce display ai acum ? TID ? BID ? GID ?
TID = Triple Info Display (inconfundabil cu doua butoane de reglaj, nu suporta computer de bord) - compatibil cu CD30 , CD30 MP3
BID = Board Info Display (primul cel mai slab care suporta computer de bord, afisare pe trei linii) - compatibil cu CD30, CD30 MP3
GID = Graphic Info Display (ecran monocrom grafic, suporta computer de bord, check control, navi, ...) - compatibil cu toate EHU
CID = Color Info Display (ecran color, cel mai complet) - compatibil cu CD70 navi, DVD90 navi, CDC40 Opera


CristianTM.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am BID.Acum ca le-am vazut pe toate m-am lamurit si eu cu afisajele.Daca se potriveste Bid-ul meu cu mp3 ,spune-mi atunci doar pretul pentru mp3 .Banuiesc ca imperecherea o voi face tech 2
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
gabby_ a scris:Am BID.Acum ca le-am vazut pe toate m-am lamurit si eu cu afisajele.Daca se potriveste Bid-ul meu cu mp3 ,spune-mi atunci doar pretul pentru mp3 .Banuiesc ca imperecherea o voi face tech 2

DA, se potriveste CD30 MP3 cu BID-ul tau, cred ca sigur modelele vechi adica cele fabricate de Blaupunkt si nu stiu daca modelele noi merg pe BID, cele fabricate de Delphi-Grundig. O sa iti caut un CD30 MP3 pe argintiu, nu stiu inca pretul, oricum min. 100 euro sa te astepti.

CristianTM.
  • Lupucelrau

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
eu as dori un cid pentru o vectra break motor 1.9cdti 120cp am cd30 crezi ca ma poti ajuta?
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#bame
modul UHP+microfon =140 euro (nu ai zis nimic de mufa).

Daca vreodata modulul uhp + microfon ajunge la 450 ron atunci as fi foarte interesat, la si mai putin l-as lua instant... Smile
De mufa nu am zis nimic pentru ca am presupus ca e inclusa. Stiu ca e aceeasi mufa cu cea din panoul de comanda usa sofer (SDD) cu cea de la AC de la astra H si cred ca am asa ceva sau pot gasi pe la farnell, distribuitor de TYCO.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Lupucelrau a scris:eu as dori un cid pentru o vectra break motor 1.9cdti 120cp am cd30 crezi ca ma poti ajuta?

CID nu e compatibil cu CD30 / CD30 MP3 - se pierd comenzile audio, vezi aici lista de compatibilitati -- > https://www.clubopel.com/vie...p=1062435#1062435
Am CID de vanzare, uite aici -- > https://www.clubopel.com/vie...p=1049294#1049294
O sa te rog sa continuam discutia aici la "Publicitate"

CristianTM.
  • Lupucelrau

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
A scuze era vorba de BID, eu am buton BC.
Dupa ce montez BID-ul de ce mai am nevoie ca sa activez computerul de bord? (acum imi apare no function)
imi trebuie vreo mufa speciala?
Cu respect
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Lupucelrau a scris:A scuze era vorba de BID, eu am buton BC.
Dupa ce montez BID-ul de ce mai am nevoie ca sa activez computerul de bord? (acum imi apare no function)
imi trebuie vreo mufa speciala?
Cu respect

Daca ai BID si nu vrei sa il schimbi ci doar sa activezi BC-ul exista foarte multe topicuri pe aceasta tema pe forum, aici se discuta despre VANZARI HEAD-UNIT-URI si ce mai se poate pe partea de ENTERTAINMENT!

CristianTM.
  • Lupucelrau

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu am TID acum.. si am citit toate topicurile... intrebarea era daca pentru BID-ul pe care il vinzi imi mai trebuie mufa ca sa imi activez BC-, sau este inclusa in pret
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Lupucelrau a scris:Eu am TID acum.. si am citit toate topicurile... intrebarea era daca pentru BID-ul pe care il vinzi imi mai trebuie mufa ca sa imi activez BC-, sau este inclusa in pret

In mod normal NU trebuie sa schimbi nimic. Toate ecranele full CAN Bus merg pe mufa de 32 de pini. Trebuie doar programare si activare cu Tech2, problema este ca trebuie sa stii de care tip ai senzorul din rezervior, de tip A sau de tip B pentru ca nu ti se va potrivi ORICE display BID sau GID !

CristianTM.
  • Lupucelrau

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
si cum imi dau seama de care senzor am..... daca iti trimit seria sasiu iti poti da seama de care am?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Lupucelrau a scris:si cum imi dau seama de care senzor am..... daca iti trimit seria sasiu iti poti da seama de care am?

Diagnoza pe IPC (Instrument) / Bord ! Daca nu apare in Data List, imi trebuie anul masinii, tipul masinii si code index-ul bord-ului.

CristianTM.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR