Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Oirucum e foarte ciudat si cu producatorii astia... In cazul GTC-ului, care e o versiune sport, nu gasesti nimic, in special grile si stopuri. In schimb pentru versiunea 5 usi gasesti n-spe mii de modele de stopuri, lexus, cu leduri, tot ce vrei (la GTC le gasesti doar pe alea clare de Hella Sad ). Noroc ca farurile se potrivesc la orice model, ca cine stie, poate nici acolo nu aparea nimic
Skip ads

  • Gigi46

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am intrebat si eu Sad - modelul FK asta nou nu se fabrica decat pentru 5 usi... pana la urma a cumparat cineva chiar si pentru 5 usi? intreb ca sunt curios sa-i faca o poza in partea de jos sa vedem cat de mult difera... eu unu' as fi dispus sa fac praf grila stoc si sa iau partea de jos s-o atasez la aceasta grila FK...
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
probabil se poate adapta, dar nu stiu cat de bine va arata in partea de jos... sa mai avem rabdare, imposibil sa nu inceapa sa fabrice si pentru modelul sport de la H Wink
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pana la urma mi-am luat inima in dinti, am comandat o grila FK pentru 5 usi si am reusit s-o pun pe GTC...
... rezultatul:



Scuze pentru mizerie

nu se potriveste perfect, vine mai in spate, a trebuit sa acopar 2 din gaurile unde existau la grila de GTC cleme de prindere pe bara in partea de jos si a trebuit sa folosesc 3 suruburi care le voi inlocui in curand cu ceva mai bun dpdv estetic

dar rezultatul imi place, in cateva saptamani o sa mai pun in partea superiorara niste carbon peste partea vromata, iar jos o sa pun pe bara un triunghi negru mat sau tot carbon ca sa ramana alungirea unei grile de GTC
Skip ads

  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
arata bine. e cea de la oradea? cea la 64 E? negru cu crom?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Da
Nu stiu cum e la 5 usi, daca sistemul de prindere in bara e tot cu cleme, la aceasta grila FK nu exista acele cleme, sunt doar 2 gauri laterale sa poata fi prinsa cu suruburi
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ca sa nu-l las singur pe GabiB-77, mi-am luat si eu una. si da, prinderea este aceasi ca si la GTC, in partea de jos ar fi trebuit sa aiba cleme si nu le are, se prinde in 2 surubele, cu cat mai discrete cu atat mai bine.

abia astept sa treaca iarna sa trec la jantele de aliaj Embarassed la cum arat cu astea de iarna.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
S-o stapanesti sanatos, eu deja am vopsit-o pe a mea in partea de jos sa nu se mai vada nenorocitul de crom Very Happy
Skip ads

  • alexik29

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cj79raa a scris:ca sa nu-l las singur pe GabiB-77, mi-am luat si eu una. si da, prinderea este aceasi ca si la GTC, in partea de jos ar fi trebuit sa aiba cleme si nu le are, se prinde in 2 surubele, cu cat mai discrete cu atat mai bine.

abia astept sa treaca iarna sa trec la jantele de aliaj Embarassed la cum arat cu astea de iarna.

arata misto grila vreau sa stiu dak trebuie sa ii faci ceva modificari...eu cred k la prinderea de jos mergea niste suruburi negre
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
pe H in 5 usi sau caravan 2004-2007 se potriveste la fix fara nici o modificare. sunt de acord ca trebuie niste surubele negre, dar nerabdarea s-o vad sus, nu m-a lasat si le-am pus pe astea deocamdata .
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am vazut una neagra Jom pe o astra h in 5 usi si dadea destul de bine impreuna cu niste pleoape.Masina insa era neagra iar grila tot neagra.Eu avand argintiu nu stiu cat de bine ar da Jom-ul ala negru pe ea
  • Cubyxxl

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salutare, stie cineva daca gasesc pe undeva grila ptr gtc tip fagure ? mersi
Skip ads

  • misublu89

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salut ,recent sunt si eu posesorul unei grile ca cea de sus de la oradea,am dat 50 euro pe ea si mia venit a 2a zi...nu i'am mai pus suruburile de jos pt ca masina mea este gri sobolan si nu se observa deloc...in curand ii pun si ploape si o sa arate shuper...tot de la oradea am gasit cu 10euro...
  • fret

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cj79raa a scris:ca sa nu-l las singur pe GabiB-77, mi-am luat si eu una. si da, prinderea este aceasi ca si la GTC, in partea de jos ar fi trebuit sa aiba cleme si nu le are, se prinde in 2 surubele, cu cat mai discrete cu atat mai bine.

abia astept sa treaca iarna sa trec la jantele de aliaj Embarassed la cum arat cu astea de iarna.


Sal man cat te-a dus grila Very Happy: si de unde am tot citit da nu sunt cine stie ce informatii
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ori asa neagra: http://piese-auto.anunturi-...004-10173905.html
ori pe crom: http://piese-auto.anunturi-...004-10173905.html
  • fret

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2011

  • Mesaj Privat

Sincer scumpa rau exagerat vb serios ma mai gandesc Wink ms
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
prea mult pentru o bucata de plastic.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Inseamna ca nu cunoasteti preturile la Irmscher Smile
  • claudiu lucian

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 ydt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
GabiB77 a scris:Inseamna ca nu cunoasteti preturile la Irmscher Smile


aia chiar sunt nesimtiti l preturi, dar au si marfa de calitate si toate produsele lor vin ca si turnate pe masina. sunt si eu in cautari de o grila sport...dar Fk nu imi place de nici o culoare, iar cea care se aseamana cu cea originala, dar fara semn, nu ma tenteaza...mai incerc poate gasesc una irmscher...noua e 144e in nemtia:D
  • lewy
  • *
  • 1 mesaje
  • din 24 Jan 2012
  • Astra 2005 z 19 dth
  • Harghita
  • lewy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2005 z 19 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2012

  • Mesaj Privat
GabiB77 a scris:La un pret decent, a fost singura solutie, as fi vrut sa gasesc si modelul de FK (vezi c-am editat postul meu anterior), dar nu e decat pentru 5 usi

Iar cat despre Irmscher, n-o sa dau niciodata atatia bani pe o bucata de plastic, nici daca ii produc la un xerox Very Happy

Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR