Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • dan4u10aug

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2011

  • Mesaj Privat
aveti idee cat costa un injector de opel corsa c 1.3 cdti, cod motor: z 13 dt


Ultima modificare facuta de dan4u10aug la Sam 30 Apr, 2011 3:31 pm, modificat de 2 ori in total
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eroarea nu poate fi neaparat de la o piesa, ci poate fi de la insasi stilul tau de condus. Daca e prima oara cand esti la volanul unei motorine citeste aici : https://www.clubopel.com/vie...highlight=turatii

apoi iesi cu ea si dai turatii pe drum intins.
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare si bine ai venit! Ma bucur ca esti din zona Arges si ca ai un motor 1.3 cdti. Problema care apare cel mai frecvent la acest motor este infundarea egr. Tind sa cred ca si tu ai acesta problema. La tester mai mult ca sigur apare o disfunctionalitate dar baietii atotstiutori din service nu o pot depista. Nu am tester inca, dar am avut destul de mult de lucru cu acest motor. Cred ca ar trebui sa participi la intalnirile de la Pitesti, unde baietii iti vor diagnostica masina, si apoi daca ii gasesti "buba" te-as putea ajuta cu un sfat sau poate cu o reparatie. Mult succes!
  • dan4u10aug

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2011

  • Mesaj Privat
iti multumesc mult de sfat, dar pur si simplu nu mai stiu ce sa fac, repet am fost in tot C-lung-ul si nimeni nu a stiut ce are... astazi vine un tip cik lucreaza numai pe masini straine si se spune k stie ce face, poate o rezolv azi, oricum o sa vin cu noutati...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR