Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • alex_oradea

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
...am si eu o mica problema la opel`ul meu astra h!...cand am cumaparat masina am constatat ca geamurile electrice din spate nu functioneaza,si verisoru` meu s-a uitat in partea stanga din porbagaj la tablou(sau ce e ala) si a vazut ca siguranta e arsa.M-am dus la opel si mi-am cumparat una cu 10 ron si mi-a montat`o varumeu.Cand a venit caldura si am vrut sa deschid geamu` din spate am vazut ca nu se deschid!(de cand a montat`o a trecut vreo 3 luni dar masina a stat nemiscata in garaj).

...va rog sa ma ajutati daca stiti voi care e problema,unde se poate repara si cat costa?...sunt din Oradea!
MULTUMESC!
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ar fii o solutie sa pui o alta siguranta mai mare, insa nu stiu cat de rentabila ar fii aceasta solutie pt tine.
eu asa am facut cu sigurantele de la stergatoare si bricheta la masina de serviciu care se ardeau foarte des, le-am pus mai mari si acum vad ca nu mai am probleme
  • mycky22

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
eu te-as sfatuii sa mergi la un electrician auto priceput si sa vada und "buba".....
  • alex_oradea

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
...o sa ma duc poate la service la opel west da cred ca acolo o sa coste foarte mult manopera:(
Skip ads

  • alex_oradea

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
...aaaaaaaaa.....multumesc tuturor pentru raspuns... Confused
  • mycky22

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
daca te duci la reprezentanta platesti pur si simplu ff mult...mergi si u la un service autorizat si acolo e putin mai ieftin....cel putin asa stiu eu...bafta
  • alex_oradea

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
merci Very Happy mycky22 ...am sa ma duc la un electrician auto autorizat chiar cunosc unu` la care am mai fost!...mersi de ajutor Smile
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@alex_oradea

ce nu ai spus tu in ce conditii se arde acea siguranta, pentru ca ai zis ca ai inlocuit-o si masina a fost parcata, mergi la un electrician sa afle de unde apare aceasta problema pentru ca
rezolvarea nu consta in inlocuirea sigurante arse, astfel tu elimini efectul dar cauza ramane, si pot aparea probleme mult mai mari daca inlocuiesti cu o siguranta mai mare
  • alex_oradea

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Very Happy da pana la urma asa va fi;)...mai bine o duc la un electrician specializat pentru ca am vorbit si cu alti prieteni si au spus ca poate e firu undeva intrerupt ...ca dak o tot schimb sau pun una mai mare poate o sa faca si ceva scurt circuit si numa asta nu imi lipseste:)
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
de fir intrerupt nu se arde siguranta.... doar daca e firul de + rupt, si face contact pe masa. Adica scurt.
A pune siguranta mai mare e riscant. Firele sunt cam la grosimea potrivita pentru circuitul in cauza. Pui siguranta mai mare, si ai consum mare pe circuit, se vor incalzi firele, cu riscurile de rigoare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR