Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • sorrin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut.am si eu doua intrebari.vreau sa cumpar o toba finala pentru un opel astra g coupe(bertone),2003,1.8 benzina,125 cp,z18xe.vreau o toba care sa nu faca zgomot,sa fie silentioasa,ce toba ma sfatuiti sa iau?toate tobele sport fac zgomot ? m-am uitat la o toba de serie,dar e cam scumpa 900 ron si nici nu imi place cum arata,as vrea o toba care sa arate cat de cat bine si sa nu faca mult zgomot.
a doua intrebare este in legatura cu cauciucuri.am un cauciuc dunlop 195/60/15 nou,am mers cu el maxim 20 km,este fabricat in 2002 si nu mai gasesc acelasi model.daca iau un cauciuc dunlop aceeasi dimensiune,dar model diferit si le pun pe amandoua pe fata se intampla ceva?merci!
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Iti raspund eu la a doua intrebare:fabricat in 2002 inseamna ca este de 9-10 ani, deci nu mai prezinta siguranta, sfatul meu este sa incerci sa cumperi 2, chiar mai ieftine (daca e o problema cu banii) sau poti incerca 2 cauciucuri identice sh, dar de ani mai noi de 2006.
  • sorrin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ok.merci!
  • roccatgaming

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Impartasesc si eu aceeasi parere in legatura cu anvelopele. Dupa 4 ani un cauciuc isi pierde proprietatile, devine mai putin elastic, pierzi aderenta. Mai bine il vinzi la ceva "drifter" care sa se bucure de el intr-o seara, si iti procuri alte anvelope, fie ele si sh, dar sa fie mai noi, eu as zice din 2008 cel tarziu, si cu macar 5 mm profil.

Legat de toba finala, sunt si modele cu look sportiv si silentioase, dar nu stiu exact un model anume.
Skip ads

  • DING

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
La aroximativ 300 de lei gasesti o toba cat de cat decenta.Daca nu inlaturi unele componente ale esapamentului nu cred ca se va schimba foarte mult sunetul de la evacuare.Legat de anvelope,cum au spus si colegii,mai bine 2 second din 2006 mai uzate putin decat 2 din 2002 nerulate.
  • DING

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
La aroximativ 300 de lei gasesti o toba cat de cat decenta.Daca nu inlaturi unele componente ale esapamentului nu cred ca se va schimba foarte mult sunetul de la evacuare.Legat de anvelope,cum au spus si colegii,mai bine 2 second din 2006 mai uzate putin decat 2 din 2002 nerulate.

LE: Imi cer scuze pentru postarea dubla ,dar s-a blocat pc si din greseala au aparut 2 posturi >>SORRY
  • sorrin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ok.merci pt raspunsuri.cu cauciucurile m-am lamurit,o sa-mi iau doua noi,dar va rog sa ma sfatuiti ce toba sa-mi iau.multumesc!
  • CristiT

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XFI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
daca prin toba de serie te referi la toba stock de pe bertone ( desi nu cred ) pot sa te ajut eu cu una fara nici un punct de rigina , zici ca este noua . eu mi-am montat toba sport si nu mai am ce face cu cea veche si sincer in afara de aspectul vizual nu exista aproape nici o diferenta , nici macar de sunet !
  • sorrin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
CristiT a scris:daca prin toba de serie te referi la toba stock de pe bertone ( desi nu cred ) pot sa te ajut eu cu una fara nici un punct de rigina , zici ca este noua . eu mi-am montat toba sport si nu mai am ce face cu cea veche si sincer in afara de aspectul vizual nu exista aproape nici o diferenta , nici macar de sunet !


ti-am dat add pe mess,sa-mi trimiti si mie niste poze si poate o iau.
  • sorrin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat cu toba finala,dar imi trebuie acum teava care vine de la toba finala la cea intermediara.ma ajuta cineva?am vazut la cineva ca avea teava de inox,dar nu stiu de unde a luat,nu vreau neaparat de inox .
  • Bad ASS

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
te pot ajuta eu cu toba...iar legat de cauciucuri cumpara noi, e cel mai bine...
  • sorrin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
pai lasa-mi id tau de mess sa vb
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR