Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • drack_zml

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut frati opelisti. am unastra F caravan din 1995, 1.6. 52 kw. va rog ajutatima ca nu stiu ce sa mai fac si unde sa ma duc. am fost la 2 serviceuri si nu mi-au gasit nimic la brate bucse smd. m-au trimis sa-mi fac unghiurile si sunt f bune nu bune. de la unghiuri la test de amortizoare am fost si acolo si au zis ca cele de pe spate sunt cam la limita. 58%. acu sa va zic si care e problema mea. la viteze de peste 100 km/h simt ca-mi pleaca masina de pe sosea. daca iau mainile de pe volan se misca singur stanga-dreapta cateva grade nu prea mult. masina merge drept nu trage stanga dreapta. daca trec de 100 km/h e jale tre sa tin volanul cu ambele maini ca am senzatia ca pierd controlul masinii. nu stiu cat de explicit am fost dar daca ati mai auzit pe cineva cu o problema asemanatoare va rog ajutatima ca nu stiu ce sa mai fac. dupa toate testele pe care le-am facut a ramas sa schimb amortizoarele spate dar dupa experienta mea eu zic ca nu ar trebui sa faca asa din cauza amortizoarelor. eu raman la concluzia ca e de la caseta de directie cu toate ca cei din service zic ca nu are nimic. va multumesc.


Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

17.03.2011 19:54:07
  • drack_zml

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
chiar nu a mai intalnit nimeni o problema macar asemanatoare? inca mai astept poate ma ajuta cineva pana la urma. multumesc.
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
drack_zml a scris:salut frati opelisti. am unastra F caravan din 1995, 1.6. 52 kw. va rog ajutatima ca nu stiu ce sa mai fac si unde sa ma duc. am fost la 2 serviceuri si nu mi-au gasit nimic la brate bucse smd. m-au trimis sa-mi fac unghiurile si sunt f bune nu bune. de la unghiuri la test de amortizoare am fost si acolo si au zis ca cele de pe spate sunt cam la limita. 58%. acu sa va zic si care e problema mea. la viteze de peste 100 km/h simt ca-mi pleaca masina de pe sosea. daca iau mainile de pe volan se misca singur stanga-dreapta cateva grade nu prea mult. masina merge drept nu trage stanga dreapta. daca trec de 100 km/h e jale tre sa tin volanul cu ambele maini ca am senzatia ca pierd controlul masinii. nu stiu cat de explicit am fost dar daca ati mai auzit pe cineva cu o problema asemanatoare va rog ajutatima ca nu stiu ce sa mai fac. dupa toate testele pe care le-am facut a ramas sa schimb amortizoarele spate dar dupa experienta mea eu zic ca nu ar trebui sa faca asa din cauza amortizoarelor. eu raman la concluzia ca e de la caseta de directie cu toate ca cei din service zic ca nu are nimic. va multumesc.
caseta e directie eu am schimbato si nu mai face

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

17.03.2011 19:54:07

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bucsi bascula...pe denivelari care exista chiar nesesizabile geometria fata se modifica suficient de mult cat sa traga de volan stanga dreapta,cele dinspre spate se duc de obicei si se verifica usor prin rampa cu o surubelnita mare ori un levier bagat intre caroserie si bascula vei observa ca bascula culiseaza inainte inapoi si nu are voie.Sa ne tii la curent cu ce-ai gasit acolo....
  • drack_zml

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
multumesc pt raspunsuri am sa incerc si varianta cu bucsele de la bascula sa vad care e treaba.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR