Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • mvlad

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut, am o vectra c din 2004 (2.0 cdti)

nu stiti unde gasesc un brat bumerang spate, sau bucse separate pt bratul bumerang si un pret informativ daca se poate. merci anticipat
Skip ads

  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
azi am dat comanda si eu de brate si am gasit cel mai ieftin cu 187 ron bucata, nu se gasesc separat bucse si nu merita sa mergi pe original ca oricum se duc repede dar studiaza aici linkul https://www.clubopel.com/vie...39433&start=0
  • lucasss

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Spune-ne si noua de unde ai facut comada.......
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sunt de la un magazin din suceava ,un magazin oarecare nu sunt de pe net sau din alta parte.mergeti la mai multe magazine si intrebati de pret si faceti o parere comparativa..
Skip ads

  • mvlad

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
merci mult
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mvlad a scris:salut, am o vectra c din 2004 (2.0 cdti)

nu stiti unde gasesc un brat bumerang spate, sau bucse separate pt bratul bumerang si un pret informativ daca se poate. merci anticipat


Buna seara, Vlad. Nu vreau sa fac reclama reprezentantelor Opel, dar decat sa dai 200 pe un brat la nu stiu ce magazin, mai bine dai 300 lei pe el la reprezentanta si iti ofera o garantie pe piesa de 2 ani sau 60.000 Km. Asta tinand cont de parerile celorlalti ca piesele acestea "se duc repede".
Eu am schimbat un brat spate acum cca.1 an si am facut cam 30.000 Km marea majoritate pe drumuri proaste si totul este OK. Question
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Care e simtoma care arata ca e pe duca unu din bratele bumerang ?
Ca si la mine se manifesta ceva ce nu imi prea place cum suna la roata spate stg.
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:Care e simtoma care arata ca e pe duca unu din bratele bumerang ?
Ca si la mine se manifesta ceva ce nu imi prea place cum suna la roata spate stg.

De obicei cand sunt duse bratele are joc roata..se prinde roata cu ambele maini si se misca cu forta spate -fata si daca are joc(gen rulment)roata atunci sunt duse bratele si se aude si o bataie la miscare dar in principiu e simplu ca se vede jocul la mana...iar daca bratele sunt cu bucsa oscilanta la modelele sub 2005 de vectra c se pot pune modelul de brat cu bucsa fixa facut dupa 2005 care nu sunt cu probleme sunt ceva mai scumpe am gasit pe la 260 ron unul dar nu se duc asa repede ca acestea cu bucsa oscilanta care au probleme Sad
-De cautat oferte pe la magazine, nu va uitati pe net ca sunt 500ron si nu se gasesc......, se gasesc in orice magazin de piese mai serios iar cela pt modelul sub 2005 eu am dat 187 ron asa ca sa aveti termen de comparatie
-bucse nu se gasesc separat decat cu brat o chestie ca sa dai bani aiurea dar asta e...
-iar daca le schimbati luati modelul de brat pt modelele facelift cu bucsa fixa sunt aceleasi,sunt din aluminiu si nu se duc asa repede chiar daca dat cativa lei in plus
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am tras de roata am impins am rasucit nu are joc nu se aude galagie se misca toata masina dupa cum trag sau imping.

Sunetu se aude ca si cum ai zdrangani o lada plina cu stilce goale pe un drum cu gropi.
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:Am tras de roata am impins am rasucit nu are joc nu se aude galagie se misca toata masina dupa cum trag sau imping.
Sunetu se aud
e ca si cum ai zdrangani o lada plina cu stilce goale pe un drum cu gropi.

Posibil un telescop asa s-a auzit si la mine anul trecut si era telescopul saracu era gol de tot Sad dar cel mai bine mergi la un mecanik o ridici pe elevator si constati tot ce ai fata- spate...bafta
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:Am tras de roata am impins am rasucit nu are joc nu se aude galagie se misca toata masina dupa cum trag sau imping.

Sunetu se aude ca si cum ai zdrangani o lada plina cu stilce goale pe un drum cu gropi.

Ai tras de roata cu masina ridicata pe cric ?
daca nu era ridicata ? nu se simte nimic ..
lti mai dai seama cand sunt bratele terminate cand masina este mai cracanata de spate.. rotile sunt mai departate ln partea de jos../ \
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ok mersi de sfaturi am facut programare pe dimineata la consulatatie si maine dupa masa la operatie daca e cazul Smile)
o sa revin maine cu detaliile
Skip ads

  • o vectra c

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sal!
Un forum mai noi despre aceste probleme de mecanica?
  • bambus007

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
o vectra c a scris:Sal!
Un forum mai noi despre aceste probleme de mecanica?

se gasesc bucse separat pt. brate bumerang, eu am schimbat chiar la reprezentanta opel din TM
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ceva de genu --- >

CristianTM.
  • o vectra c

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut!
Am mai auzit cum ca ar exista un fel de upgrade la astfel de brate (bumerang). adica din anul 2006 s-a inlocuit bucsa aceea oscilanta (rotula), care am inteles ca ar fi cauza rezistentei slabe a acestei parte a articulatiei.
Ma poate lamuri careva? Multumesc.
  • motorica

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Salut, masina din semnatura...am ajuns la puntea spate. Am piesele, vreau sa ma apuc sa-i fac si puntea spate, ca in rest am facut-o noua tehnic. Doar ca ma intreb, exista cineva care a schimbat singur bratele bumerang? Daca da, ajutati-ma va rog cu un tutorial. Stiu teoretic ce trebuie facut, dar mai multe detalii m-ar ajuta. Stiu ca e greu, de-asta service-urile pretind manopere mari si in acelasi timp pretul scazut al acestui model de masina. Pe de alta parte...pentru mine service-urile nu exista, toate masinile pe care le-am detinut mi le-am facut singur, iar o punte spate de Vectra C de o asa complexitate sub nicio forma nu o voi da pe mana unui carpaci de asa-zis mecanic.
Deci, daca este cineva care ma poate ajuta...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR