Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • carmen

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Am un Astra din dec 2000 si din pacate are modelul acela de radio casetofon cu telefon si comenzi pe volan. As vrea acum sa imi iau si eu un cd-charger, problema e k nu stiu c magazie sa imi iau...stie cineva ce modele sunt compatibile? Tre sa imi iau neaparat o magazie Philips? am cautat la Philips date despre despre acest model dar park ar fii inexistent...Ma ajuta cineva? Vreau si eu sa ascult muzica de p cd.... Sad
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am avut aceasta intentie initial si m-am lasat pt. ca nu am gasit nici o magazie la pret acceptabil.
  • carmen

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Pret acceptabil? Ce anume ai gasit compatibil?
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pe la reprezentanta era cam 15 mil si mai e si prost, nu stie sa citeasca nici CDTEXT, nici CDRW.
Cu 7 mil iei SONY mp3-player.
Skip ads

  • carmen

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Imi iau eu MP3 player...ha ha, am gasit destule, am de unde alege (personal prefer alpine) dar e un isngur mic mare inconvenient pentru care vreau magazie [/b]nu o sa mai am COMENZI P VOLAN SI NICI TELEFON. Asta-i problema, dak il schimb p cel original...altfel il schimbam immediat.
  • cristakke

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2004

  • Mesaj Privat
M-am interesat la Falcon Electronics si mi-au spus ca un cd VDO Siemens -cd 773 - care citeaste si Mp3 costa 181 euro + 41 euro nu stiu ce adaptare + 20 euro manopera apoi mers la service Opel si schimbat din computer ca sa-l vada displayul si comenzile de pe volan.
  • Vizitator

  • Mesaje scrise:
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat:

daca vrei o solutie mai ieftina iti iei un mp3 player portabil vreo 2mil si o caseta adaptatoare 400.000 care are un fir si il bagi in player cu toate ca e cam inestetic cu firele alea!
iti zic ca si eu am cam tot aceeasi problema
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am probat si eu cu solutie de mp3 portabil memorystick, si caseta adaptor si rezultatul este ca am renuntat definitiv la orice improvizatii, si acuma am un mp3-cd-auto panasonic, se aude sensibil mai bine si pe radio si pe mp3, si sotia mea a remarcat ca se aude mult mai bine cu aparatul nou decat cu cel vechi original al masinii, desi cel original al masinii era varful de pe opeluri (cel cu telefon inclus).
Asa ca renunt cu placere la comenzile de pe volan in favoarea calitatii incomparabile a sunetului.
Skip ads

  • dizy

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: BACAU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
chiar si la telefon ? Question
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am renuntat si la telefon... asta este, am in buzunar pe al meu.
Era dragut si cu cel de pe masina, dar nu f. util.
  • chris scooter

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Redeschid aceasta discutie din cauza faptului ca mi s-a defectat si mie magazia de cd-uri si poate imi puteti da ceva sugestii de inlocuire. Am tot plimbat-o pe la reparat, dar nici o sansa. Varianta cu mp3 pica fiindca vreau sa pastrez ccrt700. Sau poate are cineva o magazie de vanzare!
  • ionutvictor_oltean

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 2.0 dti 74kw
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
nu va mai ateti capul ptru ca chinezi sau gandit si la noi este o caseta mp3 player,Tape MP3 Player,CASSETTE Mp3,SD Card Cassette Adapter For Car MP3 PC,care este cu cap de redare ca si ce cu fir dar asta e cu card sd stik usb sau ipod numai ca le gasiti doar pe ebey sau alte saituri dar nu romanesti
Skip ads

  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
carmen a scris:Imi iau eu MP3 player...ha ha, am gasit destule, am de unde alege (personal prefer alpine) dar e un isngur mic mare inconvenient pentru care vreau magazie [/b]nu o sa mai am COMENZI P VOLAN SI NICI TELEFON. Asta-i problema, dak il schimb p cel original...altfel il schimbam immediat.


hahaha comenzile se adapteaza si destul de usor ,asta in cazul unui Sony cat despre tel se poate utiliza si pe noul cas fara a fi nevoie de plimbat cartela ca pe jegu' ala de ccrt .
  • antimo

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
un astfel de radio casetofon am si eu. am pun un radio cd sony si se aude mult mai bine insa, din cauza aspectului in bord si lipsa comenzilor de pe volan am renuntat momentan la el.
Din ce am discutat cu un prieten care se pricepe mai mult decat mine la electronica, pe intrarea de cd changer se poate face o adaptare si sa se monteze un mp3 player de exemplu. stie cineva de asa ceva? a incercat cineva sa adapteze intrarea de la cd changer?
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei doritori vand caseta adaptoare pentru un MP3 portabil, sau pentru cei care au telefoane cu mufe jack de 3,5mm gen Nokia care pot stoca melodii de ex 5130 Xpressmusic.
Caseta arata asa:

Se introduce in casetofon se cupleaza la casetofon si go!
MUSIC BABE!
pretul este super - pentru aceste vremuri de criza 35 lei
produsul este nou - doar ce l-am probat!
  • JOOKER

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am o magazie de cd Philips compatibila cu ccrt 700 magazia este model cdc 3 cu 4 cd
pret 250 ron pt cei interesati
0757908466
  • Z.adrian

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
O rugaminte pt JOOKER

Poti face poze cu capacul deschis (ma intereseaza ce are ,cum arata piesa in care intra cd-urile)? Am magazia montata pe masina dar nu are nimic in ea.

Multumesc anticipat.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
JOOKER a scris:Am o magazie de cd Philips compatibila cu ccrt 700 magazia este model cdc 3 cu 4 cd
pret 250 ron pt cei interesati
0757908466


Ai si codul la magazie? - adica daca cuplezi magazia la casetofon iti cere codul CD-ului
  • JOOKER

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu iti cere nici un cod magazia de cd daca baietii care fac instalarea is ok merge , probabil voi daca ati avut magazia din fabrica nu mai aveti nevoie de inst .Sper sa iti fie buna imagineasa vezi cartusul ala de cd
.
  • DONATELLO

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am un ccrt 700 pe un astra g din 2001 si vreu sa montez un carkit parrot 3100 si nu prea stiu (este dat jos de pe alta msina ,deci nu am schema la el) poate sa ma indrume si pemine cineva cum sa il montez .nu stiu nici daca are linie de intrare
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR