Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • tonu_adrian

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Galati
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ce piese mi-ar trebui sa fac calibra din fwd in 4x4? Daca fac rost de to sistemul 4x4..e simplu de montat (bolt-on) sau trebuie intervenit asupra caroseriei etc?
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
tonu_adrian a scris:ce piese mi-ar trebui sa fac calibra din fwd in 4x4? Daca fac rost de to sistemul 4x4..e simplu de montat (bolt-on) sau trebuie intervenit asupra caroseriei etc?


Vezi ca exista un topic asemanator pe un alt forum dedicat Calibra. Este un tip ce abia a realizat acest lucru si nu este usor deloc. Mai bine faci recarosare pe alta deja 4X4 din fabrica, parerea mea.
Numai bine!
  • vectra _a

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu "Vemanis"...greu de relizat fara o caroserie de fabrica conceputa ptr 4x4!
  • xzibit_ex2005

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Calibra 1993 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
eu m-am documentat, am adunat piese si podea 4x4 si aproape tot sistemul da nu il mai pun momentan pt ca e foarte greu ca greutate nu ca montaj, parerea mea, nu am de ce cara echivalentul a 2 oameni in masina tot anul pt a avea tractiune 4x4 2luni iarna... podeaua nu difera mult chiar daca am podea 4x4 de fabrica nu as pune-o pt ca nu e mult de modificat(trebuie taiata in dreptul cutiei de transfer si facut un pic de loc + suportii pentru cardan) umflatura ce se vede sub scaunul sofer este pentru catalizator si nu e nevoie de ea, daca se vrea catalizator se pune unul mic sport( cine a avut calibra cu 4x4 de fabrica si umflatura aia la piciorul drept sigur o injura la drumuri lungi pt. ca incurca la mutarea piciorului de pe frana pe acceleratie. daca ai sudura de calitate la dispozitie treaba e o placere, problemele apar la cutia de transfer ca se tot strica.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR