Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • mariust

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut, am un Opel Astra H pe care l-am gasit zgariat in parcare, as dori sa-l vopsesc pe zonele zgariate, din experientele voastre stiti vreo vopsitorie de calitate in Bucuresti pentru marca Opel?
Si cand ma refer la calitate vreau calitate, n-am timp sa stau sa umblu de pe la unu la altul ca n-a iesit culoarea sau ca mi-a gazat vopseaua, sau ca n-a facut izolatia cum trebuie si mi-a umplut masina de vopsea.
Skip ads

  • randy

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mariust a scris:Salut, am un Opel Astra H pe care l-am gasit zgariat in parcare, as dori sa-l vopsesc pe zonele zgariate, din experientele voastre stiti vreo vopsitorie de calitate in Bucuresti pentru marca Opel?
Si cand ma refer la calitate vreau calitate, n-am timp sa stau sa umblu de pe la unu la altul ca n-a iesit culoarea sau ca mi-a gazat vopseaua, sau ca n-a facut izolatia cum trebuie si mi-a umplut masina de vopsea.


Mgs auto este un service bun . Am vopsit acolo o corsa b integral si a iesit impecabil ! Masina mea va putea fi vazuta la Romanian tuning days in perioada 13 -15 mai . Daca vrei mai multe detalii ma gasesti la 0724221459 sau mess randyalexandru
  • mariust

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2008

  • Mesaj Privat
randy a scris:...vopsit acolo o corsa b integral...

Integral cred ca le iese la toti, eu vreau sa vopsesc o aripa si o capota, si de cele mai multe ori nu le iese culoarea ca cea de pe masina.
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
in genereal toti care folosesc ceea ce trebuie ti-o scoate calumea , asta daca nu te duci la nea gheorghe in spatele blocului , la orice service care se respecta , daca nu a iesit cum trebuie poti sa ii aduci anpc-ul pe cap sau sa il tragi de ureche
Skip ads

  • mariust

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2008

  • Mesaj Privat
shjnock a scris:daca nu a iesit cum trebuie poti sa ii aduci anpc-ul pe cap sau sa il tragi de ureche

Din pacate nu toate service-urile autorizate de catre Opel au aparatura necesara pentru a replica proba de culoare, o fac la ochi sau dupa codul culorii (de cele mai multe ori nu este un lucru bun, deoarece in timp culoarea se schimba), nu vor sa investeasca cateva mii de euro pe un aparat profesional.
Iar cu ANPC-ul, trebuie sa te rogi de ei ca sa-ti accepte o sesizare sau sa stii pe cineva de la ANPC, si nu am timp sa ma plimb din usa-n usa, problema e ca pe toate threadurile pe care le-am citit n-am auzit de bine o vopsitorie, ba unii au fost multumiti acum 5-6 ani, dar informatiile recente ma duc la concluzia ca serviciile in loc sa se inbunatateasca devin din ce in ce mai proaste.
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
la opel recunosc nu am vopsit nimic intr-un service , dar la fiaturiile care le folosim la munca de nenumarate ori s-a ajuns la vopsitorie si pot sa spun ca au fost foarte bine facute indiferent ca au fost facute la autoitalia sau la alte inca 2 service-uri cu care am lucrat , unul s-a desfiintat iar unul este pe viilor lucreaza cu majoritatea firmelor de asigurari (casco sau rca)
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Eu am fost multumit de modul in care au lucrat baietii de la Suzuki Autonet de pe Calea Giulesti! (nu ii stiam inainte si eram reticent)
  • mariust

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Rocco03 a scris:Eu am fost multumit de modul in care au lucrat baietii de la Suzuki Autonet de pe Calea Giulesti! (nu ii stiam inainte si eram reticent)

Am fost la ei mai demult cu un Opel Vectra, intradevar arata bine service-ul si pare, "pare", profesionist, insa la vopsire nu am fost tocmai multumit,(poate si din cauza vechimii masinii mai bine de 10 ani) dar sunt mai bine dotati ca alte serviceuri si par destul de OK.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR