Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • sabot

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am o astra f 1.7 td si la o viteza de 90km/h am 2500 de turatii. nu sunt cam multe turatii la aceasta viteza ? multumesc.
Skip ads

  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu.
  • sabot

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
BV19MAX a scris:Nu.

multumesc
  • vn04acf

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mie mi se par destul de multe. Poate nu e relevanta comparatia, dar la masina tatalui meu, Combo C 1.7 cdti 100 la 90 km/hr are 2000 rpm. Si la astra mea f 1.7 td, nu am turometru, dar la 90 la ora, nu mi se pare asa turata. A si, la Combo am cutie cu rapoarte scurte. Mi se par ff multe 2500 rpm la 90. Avand in vedere ca e in tr a 5a, verifica ambreiajul, mie imi pare dus.
Skip ads

  • sabot

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
vn04acf a scris:mie mi se par destul de multe. Poate nu e relevanta comparatia, dar la masina tatalui meu, Combo C 1.7 cdti 100 la 90 km/hr are 2000 rpm. Si la astra mea f 1.7 td, nu am turometru, dar la 90 la ora, nu mi se pare asa turata. A si, la Combo am cutie cu rapoarte scurte. Mi se par ff multe 2500 rpm la 90. Avand in vedere ca e in tr a 5a, verifica ambreiajul, mie imi pare dus.

da de ambreiaj mi sa mai spus sa il schimb... si asta o sa fac... multumesc
  • vn04acf

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
spun asta, pt ca atunci cand incepe sa patineze ambreiajul, nu se simte aproape deloc in treptele 1,2,3, unde cuplul la roata e mare. Abia in treptele 4 si 5 si observa, unde se micsoreaza semnificativ cuplul la roata, iar motorul face un efort suplimentar. Ambreiajul uzat nu mai face fata cuplului motor, asa ca in treptele superioare ai din ce in ce mai multe turatii la o anumita viteza. Sa ma corecteze cineva daca gresesc, nu sunt mecanic dar asa mi se pare normal .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR