Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • rayden26

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor. Am si eu urmatoarea problema cu masina: la relanti motorul scoate un sunet mai "ciudat", un fel de galgait, nu suna "rotund", iar in treapta a 2-a motorul are unele zvacuri deranjante. Am fost astazi cu ea si am pus-o pe tester si mi s-a spus ca in principiu am o problema la rampa comuna de la injectoare (aceasta ar avea pe ea un senzor care nu se poate inlocui decat inlocuind rampa cu totul). Tipul de acolo mi-a spus sa ma duc sa-mi curat EGR si dupa aceea sa revin la el pentru a o pune din nou pe tester. Mentionez ca astazi mi-a dat un reset la calculatorul masinii. Ce parere aveti, a mai patit cineva asa ceva ? Stiti cumva cam cat costa rampa asta, o gasesc la SH, pe la dezmembrari, e problema grava ? Astept raspunsurile voastre. Multumesc anticipat.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
eu am varianta fara H si cu alt soft a motorului, si n-am auzit de acest senzor.
Oricum, mi se pare cam aberant sa-ti zica ca e injectia si apoi sa-zi zica sa cureti egr-ul.... eu zic mai intai, inainte sa cureti egr-ul, sa incerci sa cureti mecanicul. dute la altu... sunt atati mecanici buni in bucuresti (nu ca sunt multi buni, ci pentru ca bucurestiul e mare), de ce nu incerci sa iei legatura cu maiandrei (pe forum) si sa faci o vizita la el, el iti va zice ce si cum...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR