Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Este un drum pe harta fara serpentine, destul de bun din satelit si folosit de unii care nu vor sa o lungeasca prin Toplita-Borsec-Tulghes.
Greseala mareeee, incepe cu asfalt dupa care numai drum cu balast plin de gropi. Acum o inteleg pe Ioana (GPS) care era in ceata totala. Pe drum m-am intalnit cu un tirist (pe CB vorbit) care si el a luat teapa. Zona este superba si foarte buna pentru a face chiar si autostrada cu costuri minime dar traim in romanica...
Singurele masini intalnite au fost cei care au luat teapa (inclusiv eu), localnici si tir cu lemne HR fiind campioana nationala la taieri ilegale, gatere si alte cele.
Skip ads

  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Asa am patit eu(tot cu GPS)cand am fost la Slanic Prahova.M-a dus pe un drum,asfaltat pe o portiune de 3 km,dupa aceea drum pentru off-road 8 km.
Era sa ma apuc de plans.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pe mine nu m-a dus GPS pe la dracu'n praznic. Nu aveam de lucru si dau pe net ruta auto si uite ce spun astia

La dus am mers ca de obicei Tulghes-Borsec-Toplita-Ditrau-Joseni dar am auzit in statie pe unul care intreba de Ditrau si am gandit ca o fi bun drumul dar ala intreba probabil de controale ca cine stie ce lemne fara acte avea. La intoarcere vad indicatorul cu Tulghes la Ditrau si ma manca in fund sa fac o scurtatura, a naibii economie ca am mers cu 20km/h si asta avand in vedere ca Agila este inalta, pai cu una joasa inebunesti pe acolo.
GPS nu stia decat portiuni din drum, ba eram pe camp, ba 12km, ba 20km, era Ioana numai cu recalculez...
Iaca asa am facut si eu off-road, noroc ca piatra era bine tasata si nu sarea ca ma umpleam de nervi.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,467
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eee anul trecut duceam o matusa la Botosani si zic hai sa scurtez ca spre Toplita este rau drumul. Dupa vreo 2 km cu asfalt zbang ... pe drum forestier, dar am dat inainte cu 30-20 si am trecut. Cand ploua acolo sunt niste portiuni... Doamne daca nu faci inventarul sfintilor din calendar la adresa astora de la drumuri nationale inseamna ca ai nervi de otel. Pacat ca au nenorocit zona prin taierile masive si fara nici un rationament si pacat ca nu pun in valoare potentialul turistic al zonei.
Skip ads

  • hoinarel

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cum o mai fi acuma situatia drumului Tulghes - Ditrau?
In ideea de a ma intoarce pe aici de la Opel Fest Moldova
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,481
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pare un subiect abandonat cu totul, oare situatia este tot dezastruoasa ca si cu cativa ani in urma?!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR