Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • rkn
  • OP
  • 2 mesaje
  • din 13 Feb 2011
  • Astra 2000 x20DTH
  • Constanta
  • rkn

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 x20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
am un astra din 2000 (noiembrie 99 defapt) combi, la usa acolo pe bandou scrie 'sport' dar nu stiu exact ce inseamna...ma rog, acum partea importanta.
Am luat si eu permisul, a doua zi am iesit cu masina si nesansa a facut sa lovesc un caine si am spart radiatorul din cate ma pricep (foarte putin), pentru ca a curs toata apa/antigelul si ce puneam curgea iar...totul curge prin coltul de jos al radiatorului din partea soferului, nu stiu exact cat de mare e fisura. (tata mi'a zis ca e destul de mare, si ca e pe plastic...se poate lipi?)
Ideea e ca am gasit sa iau la 'oferta' un radiator de pe o astra 2004-2005 cu motor 1.7 cdt (asa mi'a zis omu'). se poate schimba? sau trebuie neaparat radiator pentru x20dtl?
  • ion-marin

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1999 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2011

  • Mesaj Privat
depinde cit de mare este spartura,eu l-am lipit cu poxilina (nu poxipol)si vad ca tine foarte bine.Asta pana la primul impact.
  • rkn
  • OP
  • 2 mesaje
  • din 13 Feb 2011
  • Astra 2000 x20DTH
  • Constanta
  • rkn

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 x20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
maine duc "agregatu" la un mecanic, sper sa se poata lipi...daca nu...s'a dus "visu'" ca'mi iau subwoofer pentru 2 secunde de neatentiee Sad deh, fonduri de viitor student Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR