Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
titro a scris:O intrebare pt vtodan: de ce era/este asa de greu sa dai datele de contact de la magazinul pe care l-ai gasit tu?
Credeam ca scopul acestui forum este sa ne ajutam reciproc, deci nu inteleg de ce este atat de secret acel magazin.....dar poate ne explici tu.


Cum am mai scris, nu stiu ca acest magazin sa aiba site pe net, numar de telefon are, dar sincer nu m-a interesat numarul, pentru ca atunci cand imi trebuie ceva, merg si intreb.
In magazin sunt mai mult piese originale opel, de fabrica, iar daca iti trenuie piese tuning iti vinde ei ceea ce au, iar daca vrei faci comanda.
Ca si locatie se gaseste langa Clubul Constructorul, nu stiu exact numele strazi.
Skip ads

  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
gg26 a scris:Sapatamana trecuta am probat niste deflectoare de aer de la Conex.Erau ok ca aspect, putin fumurii, nici mari nici mici, doar ca mi s-au parut putin cam groase in zonele unde intra intre cheder si geam.
Am montat doar la sofer , iar pe la jumatatea geamului ,cand primul contact intre geam si zona de unde incepea deflectorul avea loc,geamul incepea sa tremure incat se simtea si in portiera.
Respectivul mi-a spus ca in timp se mai aseaza si n-o sa fie nici un fel de problema,insa mi-a fost teama sa nu stric geamurile si am refuzat sa le mai cumpar.
Asa e la toate?Stiti unde as putea gasi ceva mai bun ,sa se potriveasca mai bine ?
Multumesc


Salutare!
Au venit deflectoarele de aer, sunt bune si pe fata si pe spate, nu ridica nici un fel de problema (la contactul dintre geam si deflector, motorasul geamurilor se aude ca merge un pic mai greu...dar nici vorba de tremurat sau zgomote).
Arata foarte bine, sunt utile pe ploaie in schimb nu am apucat sa le probez la viteza (mi s-a dus alternatorul si azi sau maine imi vine unul nou....).
Revin cu poze daca mai esti interesat.
Dar daca vrei, au identice (adica heko - polonia, fumurii) cu ale mele la magazinul din Oradea (unde sunt mai ieftine decat la mine Very Happy ), dai comanda si ajung la tine in cateva zile. La mine ajungeau la 200Ron toate patru cu transport inclus si la ei mi se pare ca 130Ron toate patru dar fara transport. Oricum iesi mai ieftin cu cativa lei.
Exclamation Sarbatori fericite tuturor Exclamation
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Iata si poze cu deflectoarele (nu agata, nu bat, nu suera.... numai bune).









  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
felicitari pentru ambitia de care ai dat dovada sa-ti iei deflectoare!
dar ai stricat aspectul masinii.
Skip ads

  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu sunt chiar atat de vizibile sunt foarte finute si de bun simt .... unde mai pui ca sunt si utile (am scapat de curent in masina, pot sa stau cu geamul putin deschis cand ploua, fumul iese mai repede, nu suera la viteza si nici nu ingreuneaza urcarea/coborarea geamului).

Chiar nu au un aspect urat, parerea mea...
Mai pun niste poze cu ele si astept pareri de la voi pro si contra.

Toate bune!

  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mai pune niste poze!
sunt curios daca la 170km/h(cu vit. asta merg pe autostrada) cum se comporta.
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
viorelt a scris:mai pune niste poze!
sunt curios daca la 170km/h(cu vit. asta merg pe autostrada) cum se comporta.


Am fost pana la Sofia si recunosc nu am mers cu 170km/h... dar cu 160km/h am mers Laughing si nu le-am simtit, bineinteles geamul a fost un pic deschis (ca, de, in masina mea se fumeaza).
Got ya Exclamation
Pana la urma initiaturul postului a cerut un model finut.... asa ca iata unul. Vrea bine, nu iarasi bine!
  • crysty83

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
fooooaaaarrrte frumos,am si eu o vectra c ca a ta si caut si eu la fel niste deflectoare! sunt super!
  • crysty83

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
am facut si eu comanda si mi-au venit a doua zi! sunt foarte usor de montat !dar vin si mai frumos pe masina! Very Happy sunt curios la drum cum se comporta !dar mi-au zis niste prieteni ca in timp se apleaca geamul catre interior in partea de sus din cauza lor! Sad vom vedea cum va fi! erau 140 ron+taxe de curierat rapid 25 ron=165 RON platiti la primirea coletului
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR