Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da, sa mintim "profesional"... Laughing
Skip ads

  • Unguru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Buna

Am schimbat Vw Passatul din 1996 pe un Opel Astra din 1995,1.6 cc benzina,mai putini kilometri,16V,cutie automata,AC,...si am mai ramas cu 850 euro,dupa cheltuielile.
Merge mai bine,consuma mai butin-bine Passat ul ere mai confortabil-dar sunt multumit.
  • Unguru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Buna

Am schimbat Vw Passatul din 1996 pe un Opel Astra din 1995,1.6 cc benzina,mai putini kilometri,16V,cutie automata,AC,...si am mai ramas cu 850 euro,dupa cheltuielile.
Merge mai bine,consuma mai butin-bine Passat ul ere mai confortabil-dar sunt multumit.
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! Vreau sa-i cumpar tatalui meu o astra f 1.4i din anii 95-97. O sa merg in germania sa o iau personal, vreau sa stiu daca sunt probleme grave la acest motor, si care ar putea fi depistate ochiometric, si va mai intreb ce norme de poluare are astra f cu motor 1.4i , doar euro 2 sau si 1 sau 3? Dispun de maxim 1300 euro, asta pretul masinii acolo fara drum si restul cheltuielilor. Pe site de specialitate am vazut ca sunt destule care sa corespunda cerintelor mele.Ma poate ajuta cineva? Multumesc.
Skip ads

  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ca sa incep,nu stiu cum de gasiti masinile astea,cu putini km si carte service prin Germania sau ma rog in tarile din vest,ca eu caut de ceva timp prin parcuri si pe la persoane fizice si nu am gasit,masina de 15 ,16 17 ani care sa o duca la reprezentanta sa bage piese bune in ea si sa fie ingrijita,pe aici intretinerea la una veche costa cam cat la una noua,de ce credeti ca neamtul,mai ales neamtul baga bani in una veche ,cand poate sa si ia una noua,poate nu are bani,in nici un caz nu este un batran sau batranica care o tine el de cand era flacau si acum nu mai merge cu ea,batranii in general sa stiti ca au masini noi,in fine va doresc mult succes in gasirea autoturismului ala mit in Germania,parerea mea este ca acasa aveti mai multe sanse sa cumparati o masina buna si ingrijita , fara drumuri , oboseala si inmatricularii pe acasa ,nu mai pun banii cheltuiti ,disperarea ca nu o gasesti si achizitionarea unei masini ca sa fie,iar in cazul in care gasiti masina mit ,o sa va surprinda pretul cerut pe ea ,nu este ieftina
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu care sunt de 20 de ani "afara" nu gasesc asa ceva, probabil ca "giambasii de masini" le aduc dintr-o realitate paralela... Smile
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu am adus 3 masini din germania pana acum.... am intrebat si am rezolvat de atunci... Si am prieten bun care aduce masini din anglia... CUM PUTETI SPUNE CA IN ROMANIA GASESTI MASINI MAI BUNE DECAT IN GERMANIA? daca vreti impecabila luati-va noua, dar va spun ca de afara la pret corect iei masina din punct de vedere tehnic Ok!
Voi va auziti ce spuneti?
Nu vedeti ce drumuri avem? Cum dracu sa fie mai bune masinile de la noi cand iti lucreaza toate bucsile la capacitate maxima pe " autostrazile" noastre? Fiecare le stie pe ale lui, dar eu nici mort nu iau o masina care a rulat in tara.... Multa sanatate!
AAA daca o luati sa faceti poze cu ea va cred ca va tin si astea de aici, dar eu fac minim 30000km pe an si destui pe drumuri proaste!
  • 414 AFG

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2010

  • Mesaj Privat
LA MULTI ANI!Imi cer scuze ca nu am mai urmarit acest subiect de ceva timp.....Eu personal am achizitionat masina aia de 120000 km cu 107000 de km....Masina se afla'' intr:o alta tara ''dupa cum spune si titlul din avatar.Am sa postez fotografii cu documentele oficiale pt cei care sunt interesati sa le vizualizeze.Problema este ca aceste masini nu se gasesc de ''pomana ''pretul lor fiind unul prea mare pt o masina in virsta.Poate colegu care este de ''20 de ani afara ''nu a cautat unde trebuie sau bugetul sau a fost destul de limitat.O zi buna tuturor..
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Intotdeauna in Germania vei plati pretul corect pentru o masina, nu umbla caini cu covrigi in coada nici acolo.
  • Raff

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Bluecorsa-PDG a scris:Salutare! Vreau sa-i cumpar tatalui meu o astra f 1.4i din anii 95-97. O sa merg in germania sa o iau personal, vreau sa stiu daca sunt probleme grave la acest motor, si care ar putea fi depistate ochiometric, si va mai intreb ce norme de poluare are astra f cu motor 1.4i , doar euro 2 sau si 1 sau 3? Dispun de maxim 1300 euro, asta pretul masinii acolo fara drum si restul cheltuielilor. Pe site de specialitate am vazut ca sunt destule care sa corespunda cerintelor mele.Ma poate ajuta cineva? Multumesc.


Sfat: uita-te cu atentie la pasajele spate - e un punct vulnerabil - des atacat de rugina. Asemenea si pragurile uneori...
Cele bune
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sfaturi! Am cumparat masina la sfarsitul lunii noiembrie.... Cu respect, George!
  • daniel samy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
parerea mea ca pentru un astra f nu merita atatia bani cel putin la noi in zalau gasesti unu fara dotari doar cu servo la 2000 E
Skip ads

  • uskatu

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Intentionez sa cumpar o Astra F Caravan din 1996, motor 1.6(X16SZR), la 170.000 Km ( Very Happy teoretic), avand ca dotari ABS, AC, geamuri electrice fata si servodirectie. Ultimul pret ar fi cam 900 euro. Ce ar trebui sa verific la motorul asta, am inteles ca ar fi destul de fiabil?! Vopseaua pare a fi cea originala, nu are urme de rugina la aripile spate, motorul foarte silentios nu tremura la relanti, servo parca merge putin cam greu (poate treb completat uleiul), AC nu cred ca functioneaza (apas butonul se aprinde ledul, dar nu baga rece, parca nici nu tacane adica nu cupleaza). Masina am vazut-o in graba, voi mai merge sa o vad asa ca spuneti-mi va rog ce sa verific pe unde sa ma mai uit. Multumesc.

Asta e masina:
http://www.craiovaforum.ro/...astra-847926.html
  • uskatu

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Hmmmm....multumesc pentru sfaturi, impresii etc. Foarte saritori, n-am ce zice! Multumesc!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cat costa inscrierea Question
  • uskatu

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Cat costa inscrierea Question

500e in Bg, in Romania nu ma intereseaza, sunt taxe nesimtite.
Masina am luat-o deja de vreo trei zile, cu 900e, este foarte ok la suspensie, nu are nici cea mai mica troncaneala, directie si frane bune si precise, cutia pare putin greoaie(probabil timoneria), motorul trage bine. Mici puncte de rugina pe capota si hayon, insa nu are rugina la pasajele spate, praguri si buson rezervor. Are un sunet la evacuare, banuiesc ceva in zona catalizator- toba intermediara. Cam atat despre achizitia mea!
  • laurentiu giurescu

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1996 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
km cat mai multi fara probleme!
  • Leinadtaf

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Sunt nou in club si nu stiu unde sa postez acest anunt: Am o Astra F Sedan din 92, motor 1,6 NZ(motorul la care nu se intampla nimic daca se rupe cureaua de distributie), 260 000 km, din care 200000 facuti de mine in majoritate drumuri lungi de Romania. Uzura normala, motorul bine intretinut, faruri xenon, inchidere centralizata, servofrana si servodirectie, trapa, jenti aluminiu, inmatriculata in Romania, actele in regula, sunt sigurul proprietar in tara, din 2001. O masina de nadejde, ce m-a ajutat mult si mi-ar placea sa ajute acum pe altcineva doritor. pretul este 1300 euro negociabil. pt detalii si poze va invit sa imi scrieti pe "aloirea" , care este IDul de mess sau pe mail, care continua cu a-coadademaimuta yahoopunctcom . Oricum pe viitor tot un Opel imi doresc, dar sa mai strang ceva finante. Poate un Bertone fain.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
trebuie postat la vand/cumpar masina
  • razvandtt

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
salut.vreau sa imi cumpar un astra f,an 1995 cu motor de 1.3 benzina(n-am mai auzit de astra cu motor de 1.3 dar infine.. Very Happy ) si vreau sa stiu cat m-ar costa inmatricularea si ce acte imi trebuie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR