Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • meandihagee

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2011

  • Mesaj Privat
salut,

vreau sa-mi cumpar o masina pe la 5000-6000E din clasa astra, megane, golf... o masina destul de incapatoare pentru iesiri din oras, dar totusi nu foarte mare sau cu costuri de intretinere si taxe foarte ridicate.

cam care e raportul valoare-pret fata de modele din aceeasi clasa? fiabilitate, service... nu vreau sa imi bat foarte tare capul cu ea, mai ales ca e prima mea masina....

astra pare f misto, desi nu mi-e foarte clar cam care e diferenta intre classic si g sau classic II.

vreun sfat,

multumesc
  • meandihagee

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2011

  • Mesaj Privat
cred ca de fapt e vorba despre astra g (astra classic)
  • mycky22

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cu banii acestia iti iei astra h,consum mic, consumabile acceptabile si e si incapatoare Razz
  • nick_florin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
renunta din start la renault,costuri mari de intretinere.
astra g sau classic 2 e aceeasi masina dar dupa 2004-2005 daca nu ma insel a primit motorizari din alta generatie cu admisie variabila(twinport)
de ex.astra g motor 16 16v are 101 cp (astra g pana in 2004-2005) si astra g cu motor 1.6 twinport are 103 cp(astra g dupa 2004-2005).
exista si astra clasic 3 cunoscut ca astra h si la banii care zici tu 5-6000 euro gasesti astra h.
eu asta cunosc si daca am gresit cu ceva sa ma corecteze cineva mult mai documentat ca si mine.
  • Astra.H

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Mai spre 6000 E te uiti dupa un Astra H , unul chiar bun. Golf V nu gasesti la 6000 E iar Golf IV e cam vechi deja (dar fiabil) ca si Astra G de altfel.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR