Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • robert77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut tuturor

Sunt inscris de ceva timp pe acest forum,insa nu am mai intrat foarte des intrucat vechea masina a sotiei(corsa C 1.3 cdti) a fost vanduta acum 1 an.de atunci i-am cumparat un clio 2 1.2 hatchback an 2006


Acum vreo 2 luni am inceput sa ma uit la masini sh pe net ,fiindca aveam de gand sa ii cumpar o Corsa D in 3 usi,benzinar.Preturile pt corsa cu putini km verficiabili,cumparate din tara,erau in jurul la 6-6500eur(dupa 2008).

Astfel am ajuns la ideea de a cumpara un Corsa D nou.Am fost la showroom dupa ce am vazut o oferta pe net,cum ca ar fi 6950 E corsa facelift ,despre care nici nu stiam ca a aparut .

Una peste alta,am dat un avans de 2000 lei si am facut o comanda de corsa 1.2 85 cp 3 usi ,culoare albastru(gratuita)
Am primit gratuit un pachet interesant ,denumit selection plus contine:geamuri electrice fata,pilot automat,computer bord,oglinzi electrice,comenzi volan,radio cd,roata rez normala,pachet legislativ,covorase.

Acum astept cu nerabdare sa vina masina.D-ra de la showroom mi-a spus ca in max 2luni si jumatate,lucru specificat si in contract.Nu sunt foarte convins ca se va respecta termenul intrucat am citit pe forumuri ca au mai fost probleme cu intarzieri la livrare.

Pretul final a fost 6950 E + 3 prime de casare pe care le-am gasit la un tip pe net (din mures este) cu 4200 lei toate 3.ulterior le-am verificat si la opel ,apoi le-am lasat la ei pt dosar.


p.s. Cand va sosi masina,in prima zi voi schimba anvelopele cu unele all season,astfel ca voi avea disponibile pt vanzare anvelopele cu care va veni masina.acestea vor fi goodyear sau continental(asa mi s-a spus),185/60/14,profil de vara.

din ce am vazut pe net ,ele costa in jur de 230-240 /buc(920-960 lei -4 buc) in functie de marca.eu intentionez sa le vand cu 700 lei/4 buc.Ele vor fi noi avand in vedere ca de la showroom pana acasa am 3 km Laughing .

o sa pun anuntul la rubrica potrivita,insa am profitat de ocazie si am spus si aici informativ.



o zi buna tuturor,plimbari fara incidente
Skip ads

  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
M-ai dat pe spate cu cauciucurile all season....
  • robert77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
valyd11 a scris:M-ai dat pe spate cu cauciucurile all season....



imi pare rau ca esti dezamagit Laughing ,insa de 3 ani atat eu cat si sotia mea avem la masini all season-uri si se comporta foarte bine si pe zapada si vara.e adevarat ca vara sunt mai zgomotoase,insa eu oricum ascult metal in masina astfel ca nu aud absolut nimic.daca nu ma crezi poate am sa vin o data la o intalnire sa te invit sa le testezi.

plus ca nu as avea unde sa tin 8 roti in casa,caci stau la bloc.
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
boxa nu ai la subsol?
Skip ads

  • robert77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
valyd11 a scris:boxa nu ai la subsol?


nu am si chiar daca aveam nu as fi lasat ceva important pt ca au mai fost ``controlate``de catre curiosi.
  • Virinel

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nu vreau sa ma bag aiurea dar si eu tot la bloc stau si cauciucurile cu tot cu jante imi ocupa pe balcon loc cam cat un scaun din acela pliabil de il iei la gratar.....nu e prea mult totusi....

Multi KM cu noua aschizitie!
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sicer acum daca ai o masina mica si o folosesti doar in Bucuresti pe timp de iarna si ai alta pentru drumuri in afara dotata cu anvelope de iarna, nu vad problema utilizarii unor anvelope all-seasons.
  • robert77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
masina va fi a sotiei ,eu am un ford focus pe care am tot debica all seasons ,cu aceasta mergem la drum in afara bucurestiului

ideea e ca intre timp din diverse motive ,as cam vrea sa reununt la cumpararea opelului nou ,si as alege sa cumpar tot un corsa in 3 usi ,dar sh din 2008-2009 ,si am gasit cateva interesante.


acum trebuie sa vad cum fac ca cei de la gtt nu imi vor da avansul de 2000 lei inapoi.

daca este vreun doritor sa preia comanda mea ii ofer posibilitatea in schimbul a 1000 lei.practic eu pierd 1000 lei iar cel ce preia comanda castiga 1000 lei plus faptul ca mai are de asteptat doar pana pe 1 august.

eu am lansat comanda pe 5 mai si ieri mi-au zis ca va ajunge la finalul lui iulie -inceputul lui august


este vorba despre corsa facelift 1.2 85 cp albastru cu urm dotari:

A/C,comp bord,pilot automat,geamuri si oglinzi electrice,radio cd,covorase originale ,pachet legislativ

pretul este de 6999 euro +3 prime de casare

pretul include tva.

daca cineva doreste detalii ma poate contacta la: cenzurat
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Robert, am inteles problema ta, dar ideea e ca nu ai dreptul la nici un fel de forma de comert in acest fel.
Ti-am cenzurat datele de contact, incearca sa rezolvi problema altfel.

Avem sectiune comerciala dedicata. Altminteri n-ar fi corect fata de ceilalti colegi de forum.
  • allynutza

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2011

  • Mesaj Privat
da....cauciucuri all season....sigur iarna dau randament la fel ca cele de iarna?.....eu din cate stiu nu....dar ma rog, fiecare face ce vrea cu masina si cu banii lui
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fara suparare, eu nu vad necesitatea de a avea 2 masini si a sta la bloc (deci relativ central) intr-un oras mare.
  • laurentiu giurescu

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1996 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daca omul isi permite,de ce sa nu tina 2 masini,cand se plictiseste de una o ia pe cealalta!
Skip ads

  • robert77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Byke a scris:Robert, am inteles problema ta, dar ideea e ca nu ai dreptul la nici un fel de forma de comert in acest fel.
Ti-am cenzurat datele de contact, incearca sa rezolvi problema altfel.

Avem sectiune comerciala dedicata. Altminteri n-ar fi corect fata de ceilalti colegi de forum.



inainte de a posta aici ,am incercat sa postez la rubrica de publicitate,insa mi-a aparut un mesaj de genul ca nu sunt ``full member``.nu retin daca am dat exact numele mesajului aparut ,insa ceva de genul a fost.


``Fara suparare, eu nu vad necesitatea de a avea 2 masini si a sta la bloc (deci relativ central) intr-un oras mare``

nue nicio suparare,dar eu merg cu masina mea ,sotia cu a ei..ambele masini costa cat una mai scumpa ,adica aprox 10000 euro,deci nu e chiar asa mare problema,mai ales ca ambele sunt ieftine la intretinere


``da....cauciucuri all season....sigur iarna dau randament la fel ca cele de iarna?.....eu din cate stiu nu....dar ma rog, fiecare face ce vrea cu masina si cu banii lui``

sigur ca nu dau acelasi randament,insa avand in vedere sotia mea nu a mutat niciun gard ca si incepatoare in primele 2 ierni,eu zic ca sunt destul de bune.personal sunt multumit prestatia lor si in raport cu faptul ca scap de cumpararea a alte 2 seturi si depozitarea lor
  • nmihai

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Masina va avea AC? Nu am vazut sa fi scris asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR