Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • bras
  • OP
  • 6 mesaje
  • din 01 Aug 2008
  • Astra 2001 z16se
  • Bucuresti
  • bras

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, fetita mea este o astra g 1.6 z16se hatchback 2001, benzina desigur.Problema mea: roata dreapta fata/etrier se blocheaza in timpul mersului dupa un anumit timp de rulat..7-8 km azi, maine poate 14 15 km, poimaine poate deloc. Mers normal prin oras, 1-2-3a- frana...60km/h 80 km/h maxim..afara 90-100 km/h fara franari buste doar cand este necesar. Cand problema apare, daca renunt s accelerez masina se opreste brusc chiar si in panta, iese un fum albastru cu miros de ars si trebuie s-a astept pana se raceste ca s pot continua drumul.Am schimbat placutele de frana, am schimbat furtunul de la frana, am curatat pistonul cu lemn de brad.Lichidul de frana este bun s facut si aerisirea. Garniturile nu le-am schimbat deoarece nu am pierderi si aratau foarte bine. Am fost la 3 mecanici diferiti si 2 service-uri raspuns: pistonul merge bine se retrage ok poate e abs-ul poate sunt garniturile, dute la opel ...Am fost s-a fac un test azi si nu avea soft-ul pentru masina mea pentru abs, cel putin asa mi-au zis( izorul rece langa o terasa ''la beci'').Sincer nu cred ca este abs-ul .Repet, problema nu e constanta, uneori merg 5 6 km in oras si apare problema, alteori fac 30 40 de km si ajung acasa fara probleme.Nu imi permit s merg la Opel la reprezentanta ca nu am bani s las pe acolo de aceea tot alerg pe la service-uri recomandate de prieteni dar fara nici un rezultat( vreau rezultate cu cat mai putin cascaval dat, nu sunt zgarcit dar am si altele de platit-banci, intretinre.etc..). Stima si respect
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
atunci incearca la maiandrei
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR