Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • tony_bucuresti

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tutoror membrilor. Poate stie cineva o solutie.

Am o problema cu butonul de avarii de la un Opel Agila 1.2 16v, 2003. Este blocat si din cand in cand mai functioneaza. In rest sta blocat. Deoarece e bine sa functioneze ma gandesc sa-l repar eventual inlocuiesc. In schimb nu am habar cum se poate scoate din bord.

Are cineva vreo idee? Mersi si numai bine,
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Bineinteles, insa la profil dvs. aveti Agila sau sunteti mester de auto? Ca asa din prima, zi si matale... Venit, aflat, plecat si pa! nu te mai vede nimeni.

Vezi ca iese masca butonului de deasupra tragand de ea. Apoi cu doua surubelnite apesi cele doua urechi (sus-jos) si faci in asa fel sa tragi putin cate putin cu ele apasate pana iese din soclu butonul. Vezi cum faci sa nu lasi urme pe masca. Gaseste o solutie ca sa-l agati de margini in timp ce ai si urechile apasate. Pe la service exista scule dedicate. Butonul este ca un releu in soclu. Cam greu de abordat repararea fiind totul plasticaraie care nu se poate repara.
  • tony_bucuresti

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Mersi mult pentru sfat. Cateodata mi-as dori sa fiu mester insa de cele mai multe ori prefer sa invat deoarece am vazut ca mesterii sufera de suficienta. Sunt posesor de Agila, sunt multumit de masina si ma bucur ca exista oameni ca voi care ajuta romani buni la toate de nevoie si nu de voie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR