Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega A
  • DANCEU

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1998 c2one
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am un Omega din 88 primit de curand si nici nu stiam ca iti arata consumu ca e in gemana , dar dupa ce am mai citit pe forum despre omega a am vazut ca are si comp de bord care iti arata cateceva, la mine arata verbrauch mom 0.0l/h , verbrauch 0.0 l/100km ,geschwindigk 27 km/h,reichweite 534 km, stoppuhr 0.00.0 min ,aussentemp. 26.5 "C (banuiesc ca ultima e temperatura exterioara), intrebarea mea este de ce nu arata celelalte valori e sticat computeru de bord sau e alceva de vina....stima
Nici temperatura apei nu o arata la bord , desi m-am uitat si contactul de langa termostat pare ok
Ps: ma-m uitat peste sigurante si pareau ok
  • marian12

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
computer defect daca vrei iti dau eu unu
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sau e posibil sa fie stricat doar senzorul.

@marian12 daca ai ceva piese de vanzare te rugam sa respecti regulamentul si sa postezi acolo unde trebuie.
  • DANCEU

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1998 c2one
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Cangri in primu rand multumesc ca ai raspuns, cum iti dai seama ca e sticat, in primu rand unde se afla senzoru , are ceva sigurante compu de bord banuiesc, ca de aprins se aprinde , doar ca nu imi sesizeaza consumu , afiseaza 0.0000, se poate curata senzoru? .... inca ceva cum se face testu agrafa sa vad ce alte bube mai are?....multumesc de raspuns,am fost la autoglobus 2000 reprezentanta din Timisoara opel si pe langa ca nu aveau decat tech 2 imi mai si cer 140 lei pentru test...daca nu ai tech 1 ce puii mei imi oferi alceva....snapani...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR