Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
si renunta la limbajul de chat, ca ne sfadim...
Skip ads

  • narcismlg

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:si renunta la limbajul de chat, ca ne sfadim...

numai daca este vorba de ...k-uri, si prescurtari ca...pt, sau se trateaza de altceva?
scuze daca se ataca cineva cu astea, incerc sa le ocolesc.

Azi am vazut un astra familiar, avea turbo ca al meu, dar fusese lovit in fata, si nu ap putut vedea pompa, pt ca erau toate impinse pe motor. maine am sa il vad din nou ca au zis ca o sa.l demonteze si pretul....600euro. Asta mai are inca doua motoare, dar cu Agr model vechi, al meu e electric, si turbo o ia asa in dreapta. Unul din ele mai avea si servo-directia pe el, deci si mai vechi, dar cum is 600, si cum si la celelate ar trebui scahimbata pompa, turbo, admisie, sa le pun pe ale mele, imi pare cea mai buna oferta la ra actuala, si am cautat ceva timp motorul asta. ce pareri aveti?
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
eu zic ca ai mare curaj sa te inhami la asa ceva...de ce nu cauti un motor din strainatate acelasi model cu al tau ?
am inteles ca sunt mai ieftine si mai bune.
  • narcismlg

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
nicu.costinesti a scris:eu zic ca ai mare curaj sa te inhami la asa ceva...de ce nu cauti un motor din strainatate acelasi model cu al tau ?
am inteles ca sunt mai ieftine si mai bune.


salut nicu. acum sunt in spania, am cautat la cel putin 15 autodezguace personal, iar de pe net am oferte si din barcelona si madrid, eu locuind langa malaga ( barca-malaga 1000km, malaga -madrid 500, malaga gibraltar180km) La oferte de pe net, nu stiu is mai complicate, pentru ca si aici in zona am sunat la unele, si au spus ca au, iar cand am ajuns sa vad cu ochii mei...erau diferentele pe care le.am spus.. Am avut ´´oferte´´ si la 1800 pe net, si nci nu m-am sinchisit sa vad dace este cel putin ., cat de cat ca al meu, din cauza ...euronilor.
am cautat si in ro, nu mai stiu sigur cine mi.a dat un pret, la 1000 motorul. Doar motorul , apoi imi pune pompa (a mea are 2 mufe) la 700 euro, turbo nu imi mai amintesc , plus Agr electric inca 300, deci aste preturi separate. In 2 ore plec sa vad daca demontara motorul de care am spus mai devreme sa vad ce are pe el. pe curand
Skip ads

  • coktavi

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
kati km avea masina cand s-a rupt arborele? de curiozitate.
  • cosmin_dro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
100.000km
  • coktavi

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
multam de raspuns. erau reali?. ulei a avut suficient?
  • cosmin_dro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
erau reali, ulei avea, dar la plinul respectiv de motorina am bagat niste aditiv. acum nu stiu ce sa zic......, o fi fost de la aditiv.....
  • ionutzzz123

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
va salut, in primul rand vreau sa va intreb din ce cauza se poate rupe un arbore cotit la acest motor, ca nu inteleg cum sa rupt, in al doilea rand stiti pe cineva care are unul sh, sau un motor complet de vanzare, ca nou este prea scump si nu am bani.
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Se rup in principiu din cauza uleiului/mersului subturat. Din cauza uleiului prost / pompei de ulei proasta, la turatii mici arborele nu este uns corespunzator, cuzinetii sufera cat mai exista (nu sunt indestructibili, fara ulei se uzeaza destul de repede) si uite asa incep bataile de arbore. De aici pana la ruptura mai este un singur pas, destul de mic.
Nu esti singurul care a patit-o Smile https://www.clubopel.com/alb....php?pic_id=12841
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR