Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Corcodel

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am o problema la acceleratie. Cand accelerez am o cursa libera de cca 2cm in care motorul nu accelereaza, ba chiar scade turatie si abia apoi accelereaza.La plecarea de pe loc se simte o lipsa de putere, chiar daca dupa aceea puterea este suficienta. Mentionez ca am aceasta problema de cand am luat masina, de noua. nu cred ca este normal, dar nu am idee ce ar putea fi.


Ultima modificare facuta de Corcodel la Mie 02 Feb, 2011 12:19 pm
Skip ads

  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cu siguranta nu e normal ceea ce se intampla la tine. Parerea mea e sa nu mai astepti, masina fiind noua si in garantie, si sa te prezinti la dealer pt a rezolva problema pe garantie. Mult succes.
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa scrii si tu detalii, asa cu ti s-a cerut inainte de crearea topicului.
Trebuie sa scrii tipul de motor macar.

Am mai auzit de lag-ul asta la Z16XER la plecarea de pe loc. Pentru o secunda de la apasarea acceleratiei nu se intampla nimic si abia apoi accelereaza.
  • papu_mob

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Sal daca face asa in toate trepetele iti face din cauza ca ai mers cu ea subturata cel putin asa a patit un prieten de-al meu dar lui ii face in totate treptele,dar dupa ce a mers vreo 1-2 zile mai turat cu ea masina si-a revenit.
Skip ads

  • Corcodel

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
In principal face la treapta 1. Din aceasta cauza trebuie accelerata mai mult si de cele mai multe ori iti da impresia ca nu o poti controla cum trebuie, o accelerezi ba prea mult, ba nu ai putere sa pleci de pe loc
  • Corcodel

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut pe internet ca exista un dispozitiv SPRINT BOOSTER care ar elimina lagul de la pedala si cursa libera.Se pare ca se mufeaza la plecarea din pedala de acceleratie si nu influenteaza garantia masinii. Din pacate nu am vazut sa fie vreun distribuitor in Constanta. ati incercat sau ati auzit de asa ceva?
  • Corcodel

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Corcodel a scris:In principal face la treapta 1. Din aceasta cauza trebuie accelerata mai mult si de cele mai multe ori iti da impresia ca nu o poti controla cum trebuie, o accelerezi ba prea mult, ba nu ai putere sa pleci de pe loc


S-a intamplat o chestie ciudata! Am fost la revizia de 1 an si nu stiu ce au facut la ea, dar acum accelereaza foarte bine. Nu stiu daca nu a crescut consumul, dar masina merge foarte bine. Nu am idee totusi de la ce.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Nu cumva au pus ultima versiune de soft ? v.513 ?
  • Corcodel

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred. Ar fi durat mai mult. Stiu ca a pus Tech 2 pe ea si probabil a activat ceva pe acolo. Cert este ca acum sunt foarte multumit de modul in care accelereaza si asta este cel mai important.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR