Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • gtdflorin

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 v6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Vectra V6,3.0l, vs Isuzu? este cumva acelasi motor cu care este echipat Trooper,caci pana la urma tre sa scimb motorul si din pacate nu gasesc , poate stie cineva daca sunt aceleasi motoate si sau stie cineva un astfel de motor de vanzare.Multumesc
  • Michangel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Ti-am urmarit topicul in care intentionai sa gasesti un motor 3.0 pentru schimb, numai ca parerea mea sincera e urmatoarea: nu vei gasi niciodata asa ceva.
Motivul: e simplu, pentru ca sunt rare la noi. Personal, pana sa achizitionez ambele 2.2-uri, asa cum este de inteles mi-au fugit ochii luni bune dupa un 3.0... Rezultatul: niente ! Pe toate site-urile vizitate gaseam aceleasi 3 bucati de Vectra C. cu motorizari 3.0, fiecare dintre ele avand (in opinia mea) suficiente neajunsuri pentru a nu fi cumparate (cel putin nu la pretul solicitat).
Ori, daca la vanzare ca masini intregi, se gasesc la noi motorizari 3.0 cat sa le numeri pe degetele de la o mana, iti dai seama ca masini aflate in dezmembrare chiar nu vei gasi...
In opinia mea ai 2 variante: Prima, intri pe anuntul din linkul urmator si faci cerere sa-ti vina datele de contact in mail (fiindca e expirat de mult)... E singura Vectra C. 3.0 pe care am vazut-o la dezmembrare, poate ai noroc sa nu se fi vandut motorul: http://opel.anunturi-auto.4...0-v6-9702599.html
Sau, a doua varianta, te prefaci ca nu ai avut 2500 de euro, cumperi un motor de 2.200 diesel, impreuna cu cutia de viteze, pompa injectie, imobilizator, cheie, turbina si restul de accesorii... si ai rezolvat problema, nu va fi 3.0, dar va fi "the next best thing"... Laughing
  • gtdflorin

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 v6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2009

  • Mesaj Privat
da din pacate fff rare la noi dar mai ramane o variata de compromis sa cumpar una identica din vest ,pastrez motorul si restul la dezmrmbrat,poate este cineva interesat de o asociere pe tema asta.oricum multumesc
  • Michangel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Din pacate realitatea e sumbra, iar pentru tine cu atat mai mult. Asta pentru ca pe pietele occidentale un Vectra C. 3.0 se vinde cel mai ieftin cu 3500 euro... Presupunand ca masina aia la 3500 euro chiar functioneaza catusi de putin (desi, sincer ma indoiesc, altfel nu s-ar justifica faptul ca urmatoarele in clasament pleaca de la 5000 in sus), in fine, oricum te mai costa 1000 de euro s-o aduci acasa (drumuri + taxe). Apoi urmeaza inca 500 de euro montatul pe a ta si aducerea in stare de functionare.
In definitiv, sa dai 5000 de euro pentru a-ti face masina sa functioneze (cu atata pierdere de timp si nervi) nu e deloc un compromis ok.
De recuperat, nu recuperezi mare lucru, avand in vedere ca piesele cele mai importante le folosesti tu insuti, iar 3.0-urile sunt rare la noi sa zici ca vei avea ceva comenzi.
Asadar, ori iti pui o motorizare inferioara cumparata de aici pe masina ca sa nu te coste suplimentar, ori iti pui deoparte cei 5000 de euro cat te-ar costa sa o faci pe a ta, o dezmembrezi in acelasi timp pe cea pe care deja o ai (pentru a mai obtine niste bani) si apoi te duci si iti cumperi alta masina din targ... (sfatul meu, nu Opel !) Embarassed
  • gtdflorin

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 v6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Uraa, am gasit motor complet in tara ,ma voi duce sa-l iau sapt viitoare.Pana una alta pregatesc o lista cu piesele de vanzare ce vor ramane de pe motorul defect.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR