Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cand stau pe loc si dau de volan stanga dreapta se aude parca din partea dreapta un pacanit aveti idee de la ce sa fie ?Smile astept cateva pareri
Skip ads

  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
pivoti de pe acea parte sau in capat la telescoape este un rulment e posibil si ala .dar ce masina ai
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am un opel astra g si sunt rulmentii de la roti de la flansele de amortizoare Smile ori sunt sparti ori trebuiesc unsi dar ii schimb ms
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
sa te uiti bine si la flanse poate trebuiesc si ele schimbate
Skip ads

  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da..cam trebuiesc Razz inca o data va multumesc mult si sper sa o rezolv cat mai repede posibil va multumesc.Smile
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am dat astazi comanda de flanse pe fata si rulmenti Smile luni merg sa le iau, au ajuns 168 ron
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
bafta
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gata le-am schimbat si huruiala a disparut Smile va multumesc cine are nevoie de sfaturi cum se schimba ma poate intreba pm salutari
Skip ads

  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mda am fost la bracaj cu ea si trage dreapta de intru de pe o banda pe alta daca ii dau drumu la volan si mi-au spus ca este de la unghiu de fuga ca nu stiu ce roata dreapta e mai in spate ca stanga si nu are ce sa ii faca...nu stiu ce sa mai fac am dat si banii aiurea...trebuie sa caut un service bun care face si unghiu de fuga si sa il faca bine de data asta ca mam saturat sa dau banii aiurea...traim in romania ma uit pe factura si va zic service`u la care am fost o zi buna (premio soseaua de centura)
  • costi26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salutare!acum un an jumate mi-am luat un opel astra din 92 c14 nz.a avut pe ea jante de tabla pe 13 cu cauciucuri (175/70)de iarna.pana acum o luna nu leam schimbat si nu am avut probleme de zgomote sau vibratii.deci,acum o luna mi-am luat jante pe 14(alessio)cu cauciucuri cam tocite si crapate(185/60).si de atunci a inceput stresul.se aude un vuit neregulat care are aceeasi intensitate indiferent de viteza.le-am echilibrat si tot la fel dar au aparut si vibratii dupa 110 km/h.am schimbat gumele de pe fata cu 2 michelin sh(175/65)bunicele.le-am echilibrat din nou pe toate 4 la cel de la care am luat gumele.bun.acum,acel 'vuit' se aude doar la viteza mica pana la 30km/h apoi dispare,in volan apar vibratii dupa 130 iar in pedale vibratii tot timpul...care ar fi problema?de la bucse,pivoti?au cazut asa deodata?mersi
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
costi26 a scris:salutare!acum un an jumate mi-am luat un opel astra din 92 c14 nz.a avut pe ea jante de tabla pe 13 cu cauciucuri (175/70)de iarna.pana acum o luna nu leam schimbat si nu am avut probleme de zgomote sau vibratii.deci,acum o luna mi-am luat jante pe 14(alessio)cu cauciucuri cam tocite si crapate(185/60).si de atunci a inceput stresul.se aude un vuit neregulat care are aceeasi intensitate indiferent de viteza.le-am echilibrat si tot la fel dar au aparut si vibratii dupa 110 km/h.am schimbat gumele de pe fata cu 2 michelin sh(175/65)bunicele.le-am echilibrat din nou pe toate 4 la cel de la care am luat gumele.bun.acum,acel 'vuit' se aude doar la viteza mica pana la 30km/h apoi dispare,in volan apar vibratii dupa 130 iar in pedale vibratii tot timpul...care ar fi problema?de la bucse,pivoti?au cazut asa deodata?mersi
hmm..nu stiu ce sa spun daca ai schimbat si gumele si echilibrate si tot asa dar ai incercat sa o duci la un bracaj? daca jentile si cauciucurile sunt bune deci e clar ca nu de la ele face asa..sarputea sa fie ceva nasol o bucsa un capat de bara nu stiu exact Smile mergi undeva sa se uite cineva la ea si sa o asculte numai bine
  • costi26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
asa e am sa ma duc sa se uite pe sub ea ca de cand am luat-o nu iam schimbat nimic si la drumurile noastre...mersi
Skip ads

  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
costi26 a scris:asa e am sa ma duc sa se uite pe sub ea ca de cand am luat-o nu iam schimbat nimic si la drumurile noastre...mersi

sa ne spui si noua ce ai rezolvat colegu si ce a fost numai bine o zi buna tuturor
  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ni3k a scris:
costi26 a scris:salutare!acum un an jumate mi-am luat un opel astra din 92 c14 nz.a avut pe ea jante de tabla pe 13 cu cauciucuri (175/70)de iarna.pana acum o luna nu leam schimbat si nu am avut probleme de zgomote sau vibratii.deci,acum o luna mi-am luat jante pe 14(alessio)cu cauciucuri cam tocite si crapate(185/60).si de atunci a inceput stresul.se aude un vuit neregulat care are aceeasi intensitate indiferent de viteza.le-am echilibrat si tot la fel dar au aparut si vibratii dupa 110 km/h.am schimbat gumele de pe fata cu 2 michelin sh(175/65)bunicele.le-am echilibrat din nou pe toate 4 la cel de la care am luat gumele.bun.acum,acel 'vuit' se aude doar la viteza mica pana la 30km/h apoi dispare,in volan apar vibratii dupa 130 iar in pedale vibratii tot timpul...care ar fi problema?de la bucse,pivoti?au cazut asa deodata?mersi
hmm..nu stiu ce sa spun daca ai schimbat si gumele si echilibrate si tot asa dar ai incercat sa o duci la un bracaj? daca jentile si cauciucurile sunt bune deci e clar ca nu de la ele face asa..sarputea sa fie ceva nasol o bucsa un capat de bara nu stiu exact Smile mergi undeva sa se uite cineva la ea si sa o asculte numai bine
am uitat sa specific..sarputea sa ai un rulment sau chiar 2 terminati si sa zornaie sau sa trepideze..ar fi una din cauze
  • costi26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
da'dar puteau sa cada asa deodata?de ce inainte sa le schimb nu am avut probleme?mentionez ca zgomotul nu e de frecare intre metale sau altceva .e ca si cum ai avea portbagaj sus
  • costi26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
am sa ma duc daca oi avea timp ca am un program de rahat..numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR