Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • theugly

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,

Inca nu sunt posesorul unui Astra NG ST da sper sa fiu in curand. Va rog sa-mi spuneti ce volum util are portbagajul in cazul unei roti de rezerva normale si care este garda la sol in cazul echiparii Enjoy cu optiunea de pachet drumuri grele si fara sasiu sport sau optiunea flex-ride.

Multumesc.
Skip ads

  • edv_ro

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Roata de rezerva nu influienteaza volumul portbagajului. Difera doar spatiul de sub podea. Daca exista kitul de interventie, spatiul de depozitare este destul de mare (in jur de 73 l), cu roata de rezerva provizorie mai raman cativa litri, iar cu roata normala....mai nimic. Oricum, si eu sunt adeptul unei roti de rezerva normale.
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,
Eu sunt posesor de ST de doua saptamani. Vreau sa va spun ca roata de rezerva influenteaza vol portbagajului. Adica o roata de dimansiuni normale il micsoreaza pe inaltime. Nu sunt adeptul unei roti de rezerva de dimensiuni reduse, insa asta e realitatea. Nu stiu sa va spun cati litri are, insa pentru familie, portbagajul este mai mult decat suficient in ambele variante, cu un plus in cazul rotii de rezerva de dimensiuni reduse.
  • @tt@ck

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 b16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am o curiozitate in ceea ce priveste necesitatile tale de incarcare a masinii.
Mie mi se pare suficient pentru bagajele a 4 persoane+ 1 copil.
Eu am reusit sa inghesui in portbagaj urmatoarele:
2 trolere, 3 genti de voiaj mari, patut, carut, calorifer, blendere, mixere, incalzitoare, saltea de pat, rucsaci... si au incaput toate in portbagaj...
Skip ads

  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
o sa postez tot aici ca are legatura cu portbagajul ST.

vedeti ca daca va cumparati sistem flex organizer pentru st nu primiti mare lucru - primiti sinele laterale si o plasa care se agata in 4 urechi in partea de jos...
mai sunt multe alte chestii in manual care nu vi se dau si care in total cred ca se ridica la dealer pe la 1500 ron.
partea buna e ca incep sa se gaseasca si pe ebay si clar preturile sunt mai mici ca la dealer.

intrebarea mea - daca stie careva daca plasa asta: Plasa astra H sau cea de la zafira B se potriveste si la Astra J

sistemul de prindere si clipsurile stiu sigur ca sunt aceleasi - nu stiu daca latimea masinii - si implicit a barelor plasei este aceeasi... eventual o sa revin cu o masuratoare a masinii mele...
  • @tt@ck

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 b16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu am primit o plasa prin care pot imparti portbagajul in 2 parti si o plasa/buzunar care se prinde una din laterale.
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Smile exact ce m-am plans si la dealer...

au am primit acea plasa mare cu carabine de plastic - care teoretic este facuta sa o prinzi pe podeaua portbagajului in cele patru cleme - astfel incat sa iti tina pe podea niste chestii - daca vreau sa impart pe verticala portbagajul in doua zone nu am in partea de sus unde sa agat acea plasa - tu unde o agati?

nu am primit plasa pentru buzunarul lateral - este vre-o 150 lei la dealer - si nici cele 4 cleme cu care se prinde acea plasa (50 lei bucata la dealer - dar am gasit cu 7.5 eur pe ebay cas aceleasi cu modelele mai vechi).

in schimb am primit cele 4 cleme cu care se prinde cutia de service (vezi manual) care cutie de service este vre-o 25 eur pe ebay.

clemele astea sunt folositoare ca mai agat plase de ele.
  • @tt@ck

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 b16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu am primit clemele acelea mici plus 4 cleme mari in care se prinde plasa aceea de impartire pe verticala.
Plasa de podea inteleg ca vine separat.
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
mda - cum spuneam eu am primit plasa de podea si clemele pentru cutia de service Smile ca la balamuc...

oricum am vorbit si la dealer si la tipul cu revizieopel si preturile sunt undeva 600-700 lei plasa verticala, 30-40 lei clema de prindere plasa (iti trebuie minim 2 pentru plasa verticala) si aprox 150 lei un buzunar de plasa (iti trebuiesc 4 cleme) - de cutie nu am intrebat ca nu ma intereseaza.

se aduc pe comanda.

acu ma sfatuiesc cu sotia sa vad daca se merita banutii - plasa verticala este parerea mea muuult prea scumpa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR