Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • noss_a

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!
de ceva timp ma conrunt cu o problema destul de seioasa,inchiderea dela al meu Vectra B (X18XE '98 ) nu mai reactioneaza... Sad am tot incercat sa caut la mana a II-a dar nu am gasit deloc modlul care imi trebuie.
Intrebarea mea este daca stie cineva de unde as putea lua una originala ,noua, cam la ce pret ajunge si daca vine cu tot cu contact?!
Numai bine!
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Stii sigur ca e de la modul?
  • burtik4u

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
te-ai uitat? poate problema e de la siguranta :)modulul ar trebui sa se potriveasca de la orice vectra, daca nu gresesc
  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
colegul nostru, sta si rau cu gramatica.
Skip ads

  • burtik4u

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
esentialul s-a inteles Smile
  • noss_a

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
de gramatica e vb aici?! ce treaba are gramatica cu mecanica? sau deja pt tine mecanica e un domeniu ff cunoscut si te-ai apucat de noi descoperiri?! wow....



L.E.:
nu mai fratilor (cei care intelegeti ce spun...cand mai mananc cate o litera,ceea ce nu are nici o legatura cu gramatica...,in fine ) ideea e ca nu e modulul si nu mai e nici butucul ei e de pe la o corsa m...mami ei .
oricum ms pt raspunsuri , o sa merg la reprezentanta sa ma lumineze aia sper....Smile
bafta!
  • traftir

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ca sa schimbi , trebuie sa cumperi tot , imobilizator,modul inchidere,chei,yale.. s.a.m.d pretul estimativ undeva la 250 de lei daca nu mai mult.
ai incercat sa montezi o inchidere aftermarket? ca sunt destule promotii gen inchidere + alarma la 150 de lei.
sau am vazut doar inchidere la 80 de lei parca in carrefour.
  • burtik4u

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
eu la vectra mea X16SZR, am aveam inchiderea centralizata din cheie doar, si mi-am cumparat una de pe net tip "BRICEAG", si am montato la modulul inchiderii centralizate din partea dreapta a masinii. Gasesti tot asa pe net la vreo 150 de lei si merge destul de bine. Vezi sa iei cu tot cu actuatoare, doar ca le vei folosi pe cele originale care sunt pe masina. Ar trebui sa pui pe cineva priceput daca nu te descurci.
Dar, mai simplu probabil iei toate originale de pe alta vectra, dar mai intai ai putea sa te uiti daca nu cumva ai ceva fire rupte, sa mai verifici din traseele firelor, ca nu are cum sa se strice tot asa deodata. Uita-te daca nu cumva sunt rupte firele prin protectia aia din portiera din stanga fata. Revino cu detalii
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR