Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salutam fronteristii. am sezizat zgomot la masina pe partea stinga spate. am facut imediat legatura ca roata respectiva a fost lovita de fostul proprietar intr-o buturuga la vinatoare si a ovalizat geanta care mai apoi a disrus rulmentul.m-am inarmat pina in dinti cu rabdare ,am luat ceva scule,si hotarit sa depistez sigur care este problema[ca pensionar nu mi-am permis sa merg la servis]m-am apucat de treaba.chituci[pietre] la cele 3 roti.ridicat pe cricul original,butuc de lemn protectie sub grup,afara pas alergator cu roata,dupa care am luat loc pe un scaunel si am analizat mai bine de 2 ore poate fac vreo inginerie sa stric masina. ma uitam ca dupa felu 3 nu stiam cum sa incep.am observat ,o gaura cu filet pe tamburu pe care sta roata,am bagat surub,cateva ciocane in tambur,rotire spre dreapta si talerul respeciv cu totul cu disc sa desfacut intr-o veselie. am uitat sa va raportez ca mai intii am zburat afara de nu sa vazut etrierul cu pl.de frina si toate suruburiledin spate.jos sabotii de la frina de mina.stop cadru,analza vro 2 ore,dupa care m-a bintuit geniul.ciocan ,siurubenita,atit.lovit in flansa din spate,se desparte in 2-a,cascat cu surubelnita,uraa? afara planetara,rulment pulbere dar de unde ia
Skip ads

  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
DUMITRASCU123 a scris:salutam fronteristii. am sezizat zgomot la masina pe partea stinga spate. am facut imediat legatura ca roata respectiva a fost lovita de fostul proprietar intr-o buturuga la vinatoare si a ovalizat geanta care mai apoi a disrus rulmentul.m-am inarmat pina in dinti cu rabdare ,am luat ceva scule,si hotarit sa depistez sigur care este problema[ca pensionar nu mi-am permis sa merg la servis]m-am apucat de treaba.chituci[pietre] la cele 3 roti.ridicat pe cricul original,butuc de lemn protectie sub grup,afara pas alergator cu roata,dupa care am luat loc pe un scaunel si am analizat mai bine de 2 ore poate fac vreo inginerie sa stric masina. ma uitam ca dupa felu 3 nu stiam cum sa incep.am observat ,o gaura cu filet pe tamburu pe care sta roata,am bagat surub,cateva ciocane in tambur,rotire spre dreapta si talerul respeciv cu totul cu disc sa desfacut intr-o veselie. am uitat sa va raportez ca mai intii am zburat afara de nu sa vazut etrierul cu pl.de frina si toate suruburiledin spate.jos sabotii de la frina de mina.stop cadru,analza vro 2 ore,dupa care m-a bintuit geniul.ciocan ,siurubenita,atit.lovit in flansa din spate,se desparte in 2-a,cascat cu surubelnita,uraa? afara planetara,rulment pulbere dar de unde ia

  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Link cu demontare montare Si link http://cgi.ebay.co.uk/VAUXH...sh=item4ce6d7e8ee cu rulmentul de vanzare. Altfel in RO sub 1380 de RON nu prea cred ca exista. Este un nenorocit de rulment ordinar cu bile care are diam ext 90 int 39,7 lat 40. Cote cretine de americani GM combinati cu japonezi. Succes la schimbat si cumparat, o sa urmeze sa fac si eu acelasi lucru minim pe roata dreapta spate ca uruie de cand am luat masina.
  • andu55

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
DUMITRASCU123 a scris:salutam fronteristii. am sezizat zgomot la masina pe partea stinga spate. am facut imediat legatura ca roata respectiva a fost lovita de fostul proprietar intr-o buturuga la vinatoare si a ovalizat geanta care mai apoi a disrus rulmentul.m-am inarmat pina in dinti cu rabdare ,am luat ceva scule,si hotarit sa depistez sigur care este problema[ca pensionar nu mi-am permis sa merg la servis]m-am apucat de treaba.chituci[pietre] la cele 3 roti.ridicat pe cricul original,butuc de lemn protectie sub grup,afara pas alergator cu roata,dupa care am luat loc pe un scaunel si am analizat mai bine de 2 ore poate fac vreo inginerie sa stric masina. ma uitam ca dupa felu 3 nu stiam cum sa incep.am observat ,o gaura cu filet pe tamburu pe care sta roata,am bagat surub,cateva ciocane in tambur,rotire spre dreapta si talerul respeciv cu totul cu disc sa desfacut intr-o veselie. am uitat sa va raportez ca mai intii am zburat afara de nu sa vazut etrierul cu pl.de frina si toate suruburiledin spate.jos sabotii de la frina de mina.stop cadru,analza vro 2 ore,dupa care m-a bintuit geniul.ciocan ,siurubenita,atit.lovit in flansa din spate,se desparte in 2-a,cascat cu surubelnita,uraa? afara planetara,rulment pulbere dar de unde ia

suna la 031 065 800 si cred ca am eu !
Skip ads

  • andu55

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sters
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
andu55 a scris:sters
cine a dat numarul aici cred ca este gresit.poate reluam dupa un an de zile si facem rost de rulment= multumesc
  • DUMITRASCU123

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
DUMITRASCU123 a scris:
andu55 a scris:sters
cine a dat numarul aici cred ca este gresit.poate reluam dupa un an de zile si facem rost de rulment= multumesc
domnul andu dumneavoastra a-ti schmbat cit a-ti dat de unde a-ti luat??????????
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR