Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ubikutz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Sau cei 3 muschetari

Salutari!

Dupa o cautare de vreo doua saptamani, m-am hotarat sa-mi cumpar un Opel Astra! Ce pot sa fac.. imi place la nebunie masinutza! Si dupa ce mi-a parcat ieri unu, parca asa in ciuda, o Astra H Sport neagra in fata casei, cu jante de 17, parca si mai tare o vreau!

Una peste alta, am fost la dealeri, mi-am luat oferte, si m-am dus in liniste sa-mi configurez masinuta sa intre cat mai bine in bani. Problema a venit la dotarile mai speciale, cum ar fii Pachetul Sasiu Sport (Sport Chassis Pack) care contine ESP, sasiu sport coborat, buton sport si servodirectie sport, si alta optionala IDS+, care din cate am citit este sistemul de suspensii adaptive plus ESP+ si controlul tractiunii, adica apesi butonul sport, si suspensiile se intaresc (gratie IDS+), il apesi din nou, si sunt din nou moi, asa mai ca de oras.

Ce nu sunt lamurit, este urmatorul lucru: Am vorbit pe un alt forum cu un tip care si-a comandat o Astra, si si-a pus pe ea DOAR IDS+, pentru ca tipii de la dealer i-au zis ca IDS+ contine si pack-ul de sasiu sport. Prin alte locuri pe net, am vazut ca e nevoie de ambele pachete, pentru ca sistemul de suspensii adaptive sa functioneze. Am si sunat la dealer in Bucuresti sa-i intreb, dar nici la ei nu este prea clar. Intr-o parte spun ca este nevoie, in alta nu sunt prea siguri.

Asa ca va intreb.. care este adevarul dom'le? Nu de alta dar pachetele sunt scumpe (Sport 520E CIP, IDS+ 570E CIP), si nu vreau sa fac o greseala si in timp ce astept sa-mi vina masina, sa-mi dau cu pumnii-n cap

Mersi mult pentru ajutor!

Cya!
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
E nevoie de sasiu sport pentru IDS. daca prietenul tau si-a putut comanda , banuiesc ca vine in pachet cu IDS'ul.
  • ubikutz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Asa ma gandeam si eu... Totusi ofertele dealerilor sunt foarte incurcate; exista cumva o oferta de la Opel cel mare pe care sa o pot consulta? Am vazut ca dealerii au asa ceva intern, si ei pe aia o traduc si ti-o dau.
  • ARSY

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Se pare ca ne intalnim si aici, ubikutz! De ce nu ma crezi cad iti spun ca poti lua IDS+ fara sa mai platesti pachetul ala nenorocit? Suna la reprezentanta din TM si intreba acolo, iti vor spune clar si limpede, si tie ca de altfel si mie, ca este inclus in IDS+! Daca aia din Bucuresti sunt niste incapabili asta e problema lor! Ca este inclus doar la noi in Romania si ca in Germania sau altundeva trebuie sa-l platesti separat este altceva. Noi traim aici, ne comandam masina conform listelor de aici deci nu ai ce sa platesti pentru el! Mai mult nu iti mai zic.
  • ubikutz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Laughing

Haha, salut!

Inca nu am apucat sa merg la dealer, abia Sambata o sa am timp sa ma duc pe la ei, asa ca intre timp ma gandisem sa mai intreb niste oameni, sa fiu 130% sure cand le bat la aia cu pumnul in masa Very Happy

Ma streseaza ca stau la mila unor gushteri care nu-si cunosc oferta....

Anywayz, mersi din nou pentru incurajare! O sa-ti zic cum a mers la Opel maine, thanks!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR