Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ebola79

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2011

  • Mesaj Privat
va salut cu respect. am un opel vectra A 17 td.....si nu arew putere, adica cand accelerez nu are forta necesara pentru a demara.... si la panta e cam greu pt el. e motorul de isuzu, am schimbat filtrele dar tot nu are putere. daca imi paoare da cineva niste sfaturi id meu de mess e ebola79_id. eu cred ca cauza este turbosuflanta dar ma pot insela.....am sa tin cont de parerile celor care imi pot oferii niste sfaturi. bafta multa Sad Sad
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ai curatat recent galeria de admisie si cu valva egr? Daca da , verifica furtunele de vacuum care vin la turbina si la egr...
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
... Si foloseste cu incredere functia "cautare" aici pe forum, vei gasi cu siguranta raspunsuri.
  • strugari

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2011

  • Mesaj Privat
la mine fluera cv si toti mecanici la care am fost mi-au zis ca e turbo dus ....deci am schimbat turbo...iar masina mea fluiera in continuare la plecarea de pe loc pana ajungeam undeva la 60-70 km/h,am pus din nou testeru si....mi-a dat defecta supapa EGR. am schimbat si supapa ,am curatat si galeria de admisie si masina mea fluiera in continuare....si nu o sa va vina sa credeti ce problema era.........aveam slabite doua suruburi la galeria de evacuare .....le-am strans si nu mai fluiera nimic.........deci.....asti sunt mecanici din romania .......cv banal il transforma in cv tragic......ori din nestiinta ori doar ca sa iti ia cat mai multi bani dar/.....asta e.....sunt din tg mures si am un opel astra h fabricatie 2006, 1.3 tdci, 90 cp
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR