Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ady20

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,

In urma consultarii unor magazine de piese online am vazut ca la astra H este trecuta si motorizarea z12xep care a fost introdusa pe acest model in 08.2005. Eu stiam ca z14xep este cel mai mic motor pe benzina care echipeaza astra H si sunt foarte curios daca stie cineva detalii despre acest lucru. Daca imi aduc bine aminte si in manualul de utilizare este trecut motorul respectiv impreuna cu o alta varianta a motorului de 1.4 de 75 cp. Am cautat informatii despre H 1.2 dar nu am gasit nimic. Stie cineva mai multe legat de acest subiect ? Multumesc anticipat.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sincer nu am vazut niciodata.Si nici nu am auzit sa existe.Dar intradevar in cataloagele de piese apare.
Din cate stiu 1.4 a fost cel mai mic benzinar si 1.3 diezel pus pe H.
  • Astra.H

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Z12XEP apare si in TIS dar n-am auzit de motorizarea asta pe Astra H. Probabil inginerii de la Opel au renuntat la el inainte sa fie pus pe H Smile
  • leon maximilian

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu unul am Astra H, Z14XEP, 1.4, benzina, distributie pe lant, 90 CP, 2008 - cumparata de noua din reprezentanta. Atunci cand am luat masina, fiind pasionat si fan OPEL dar de motoare mici, am intrebat si eu de modelul de 1.2 cu 75 CP si tipul de la reprezentanta Opel mi-a comunicat ca nu se fabrica - a fost o tentativa (posibil, tot din spusele lui, sa fabrice Vauxal 1.2 si 75 CP).
  • ady20

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Inseamna ca z14xep este cel mai mic benzinar montat pe astra H ( cel putin pentru UE) chiar daca in manualul de utilizare sunt disponibile si motoarele z12xep si z14xel de 75 cp. Va multumesc pentru raspunsuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR