Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • dorutudj

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ca sa nu plictisesc cu vorbaria:
-acum aproximativ 2 luni am demontat galeria de admisie pt o eventuala rezolvare a erorii p2279
-totul era in regula valvele swirl nu erau blocate, nu aveau joc, erau actionate corect, am curatat admisia si am montat la loc
-de cateva zile masina mea scoate fun negru, trage in valuri si imediat apare eroarea p2279
-la o privire atenta am observat ca tija care actioneaza swirl valve e sarita iar valvele se deschid si inchid dupa cum circula aerul prin ele mai putin una care e comandata direct de motoras

exista vreo modalitate de a remedia reparatia fara inlocuirea galeriei, cel putin pt moment pt ca nu am timp sa demontez galeria?

imi cer scuze dar am rasfoit forumul si nu am gasit comentarii despre aceasta problema, daca este discutata problema rog sa-mi dati un link

ma gandesc sa desfac galeria sa le elimin fizic, cel putin pe cele 3 care nu mai sunt actionate. Cineva mi-a spus ca masina va trage un pic mai greu in ture mici. Astept si alte pareri referitoare la eliminarea valvelor.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vezi daca te ajuta asta:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=39939
  • alexmarius56

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa zic, dar cred ca au fost puse acolo cu un scop. Nu cred ca e ok sa le scoti.
  • dorutudj

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Zafira 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Vezi daca te ajuta asta:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=39939


este ceea ce cautam si nu gaseam, super idee, o modific si eu

rog un admin sa mute postul meu in cadrul discutiei respective
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR