Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • NicK_88

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut mi-am luat de curand Opel Vectra A si am o problema cu farurile faza scurta imi bate ff jos si faza lunga imi bate cum ar trebui sa bata faza scurta masina este din 93. Ar trebuie reglate manual sau am eu ceva pe bord si nu stiu ? pls help, o seara placuta. Embarassed
Skip ads

  • yulyan

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Vectra 1992 1.8i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
NicK_88 a scris:Salut mi-am luat de curand Opel Vectra A si am o problema cu farurile faza scurta imi bate ff jos si faza lunga imi bate cum ar trebui sa bata faza scurta masina este din 93. Ar trebuie reglate manual sau am eu ceva pe bord si nu stiu ? pls help, o seara placuta. Embarassed

langa butonul de aprins farurile trebuie sa bie un buton care scrie 0,1,2,3,4 de aolo trebuiesc reglate daca nu ai acel buton dute la un service si regleazale daca u nute pricepi
  • RAMsys

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c16nz2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2009

  • Mesaj Privat
yulyan a scris:
NicK_88 a scris:Salut mi-am luat de curand Opel Vectra A si am o problema cu farurile faza scurta imi bate ff jos si faza lunga imi bate cum ar trebui sa bata faza scurta masina este din 93. Ar trebuie reglate manual sau am eu ceva pe bord si nu stiu ? pls help, o seara placuta. Embarassed

langa butonul de aprins farurile trebuie sa bie un buton care scrie 0,1,2,3,4 de aolo trebuiesc reglate daca nu ai acel buton dute la un service si regleazale daca u nute pricepi



asta in cazul in care are motoras la far.....dar nu le ridica prea tare .. daca zice ca ii bate faza lunga precum faza scurta .... cum dechizi capota , in spatele farului ai un buton (ceva care se invarte se zic mai babeste) alb mai lung putin cu floricica la capat... invarti de chestia aia pana se ridica faza .. tii pe faza scurta si faci operatiunea noaptea sau intr-un garaj .... am sa postez un link cu spatele farului ...

spor la surubarit.....
  • NicK_88

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
ms de ajutor Smile am sa fac asta astazi stima!
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Si fiind din plastic, sa ai grija sa nu rasucesti de el pana iese apa, pentru ca se poate rupe, ori va iesi rotula din clips.
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat


Cel mai indicat e sa iti reglezi farurile seara,la o distanta aprox de 20-30m fata de un perete.
A SE EVITA reglarea farurilor in garaj, in fata peretelui aflat la distanta mica fata de faruri !!!!
  • ionik

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut! am si eu probleme cu farurile. Dupa ce am scos masina de la vopsit ,am observat ca farurile bat aiurea.
  • lazar ionut

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2011

  • Mesaj Privat
in afara de faptu ca nu mai merge reglaju farurilor de nici o culoRE nici din masina nici de sub capota de lamga far imi bat foarte prost farurile Sad becurile nu aunt arse dar nu functioneaza la capacitate maxima pffff faza lunga e mai slaba ca faza scurta...dc oare
  • tery

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ionik a scris:salut! am si eu probleme cu farurile. Dupa ce am scos masina de la vopsit ,am observat ca farurile bat aiurea.


Acelasi lucru mi sa intimplat si mie.Stiu ca la vopsire au fost demontate farurile ,iar la montare ,probabil s-au dereglat.Sunt niste tutoriale pe you tube cu reglarea farurilor dar inca nu am incercat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR