Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
jammerul ti-l pune in bara, in grila, sau in jurul numarului, iar tu in masina vei avea doar detectorul clasic de radar si un ecran in plus, ce poti zice ca e de la senzorii de parcare....
Skip ads

  • c6t9

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sunt instalate sisteme din astea cu ani în urmã pentru Ungaria, Austria și lucrurile nu au mers bine deloc. S-a lãsat cu vizite la poliție și probleme mai mari.

La unguri am înțeles ca acum au și dreptul de sechestru asupra autoturismului și pentru orice amendã, pânã o achiți. În plus de la 1 iulie au crescut și amenzile, dacã ai mare ghinion poți primi un maxim de vreo 1000€ pentru o abatere, dar și mai multe cumulate. La ei mai mergeau unele atenții, dar destul de greu. Acum s-ar putea sã nu mai ținã sau sã fie substanțiale.

Mã repet, singura soluție cât de cât ok este stația. Deși nu legalã sau legalã în anumite limite pe afarã, la noi încã stau bine lucrurile și n-am auzit sã verifice cineva foarte amãnunțit puterea de emisie și altele.

Un bun prieten vinde toate astea de mulți ani. Cred cã au fost numai de 3-4.000 de lei cel puțin. Cred cã erau și mai scumpe. Nu mai știu prețurile. Este unul dintre cei mai cunoscuți din București. Are inclusiv tester.

Erau cât de cât ok alea care bruiau câteva secunde, suficient sã reduci viteza dacã nu alergai de nebun.

Din ce știu, cel menționat mai devreme parcã nu face asta, ci pur și simplu laserul nu poate prinde viteza deloc.

La noi nu existã un precedent și n-am idee exact ce ar face, dar prin alte țãri ți se ia mașina la verificat fãrã prea multe discuții.
Dar pentru cã au avut o echipã atât de variatã la acțiunile de pânã acum, nu aș risca.
Sunt mulți care-și închipuie cã mașina nu poate fi percheziționatã și alte prostii din astea. Se vor schimba lucrurile și aici. În Elveția îți verificã inclusiv GPS-ul sã nu ai marcate puncte de control al traficului.

Sã vedem primul test trecut cu succes. Poate dintre cei care deja au jammer pe mașinã, desi s-ar putea sã nu fie eficient nici un model mai vechi.

În curând va fi totuși ca la alții, foarte greu cu viteza. Se cam duc vremurile când îmi permiteam sã vin blanã pe autostrãzi.

Ne mai civilizãm și noi. Mi-aș dori și drumuri.

La noi nu sunt drumuri. Sunt de acord cu laserele, cu tot ce vor ei, dar sã-mi faca drumuri întâi. În Franța de exemplu, unde sunt pedepse serioase pentru vitezã, am gãsit drumuri secundare de munte cu limita de 100 sau 110, bine gândite, pe care puteai sã împingi și mai mult. Culmea, eu n-am vãzut mașinã de poliție la pândã în miile de km fãcute acolo. Și dacã mã mai duc, numai pe lângã autostrãzi voi merge. Foarte liber și frumos. Și mai ieftin.
Se dãdeau pe acolo niște bãieți cu M3-uri. Am vãzut și un Porsche care a dispãrut din fața mea de parcã s-a teleportat. Cine dracu poate sã ținã constant 100 pe un drum de munte la noi? Acolo curbele erau înclinate pe baze științifice, asfaltul impecabil. La noi am sãrit o datã cu mașina de pe banda 1 pe 2 de n-am știut de mine. Cred cã dacã era acolo o altã mașinã, aterizam pe ea.

PS. N-am nimic cu jammer-ul, oricine e liber sã-și punã. Chiar îl pot ajuta, dar nu-și asumã nimeni rãspunderea pentru posibile consecințe. Sunt ilegale și asta e.

Am avut și eu senzori laser. Mã gândeam sã renunț și la detector. Cei peste 50k km cu BMW-ul sunt fãcuți aproape în întregime în Europa, fãrã detector și fãrã sã mã opreascã mãcar o datã cineva. Și am mers mai mereu o idee peste limitele legale.
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si detectoarele au fost ilegale atati ani si avea toata lumea.
  • Calin

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Mures
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2004

  • Mesaj Privat
La noi nu o sa mai avem unde sa prindem viteze. Soselele sunt tot inguste si proaste si masinile s-au inzecit. Chestia aia cu programul rabla a curatat ceva, dar multe au ajuns la copil sau (mai rau) la bunicu. S-au inmultit bosorogii pe sosele ceva de speriat. Iar la noi radarle nu stau sa previna ci sa ciupeasca si sa-si faca targetul dictat de la judet.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Au mai primit o jucarie Embarassed



aici
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Maºina are 500 de cai putere, iar preþul pentru o astfel de maºinã, dupã modificãri, ar fi de 50.000 de euro.

a, pai e naspa. Lighenele valorau mai mult, nu? parca 70.000?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
si mie mi se paru suspect pretul, ori masina e second hand ori aia de la libertatea au papat cifra 1 din fata
150K pare mai real
un RS4 nou e 62000 Embarassed
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:si mie mi se paru suspect pretul, ori masina e second hand ori aia de la libertatea au papat cifra 1 din fata
150K pare mai real
un RS4 nou e 62000 Embarassed


Va salut ! Masina nu este a Politiei Romane, ea este achizitionata pe un an de zile, am vazut din intamplare la TVR2 cum un jurnalist ii lua interviu unui agent(cel care conduce acest RS4) si spunea ca masina este ïnchiriata" de la un prieten de-al sau,masina stand mai mult pe bara si a ajuns la un acord sa o inchiriere politiei timp de un an de zile. Intr-adevar are aproape 500 de cai, masina fiind cipa-ta !O seara buna
Skip ads

  • alex8

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
La iesire din Ploiesti inspre Bucuresti pe DN1 in benzinaria LUKOIL intr-o masina Skoda Octavia cu nr de inmatriculare PH-77-RAM (fara inscriptii) sta o zdrea_ta care filmeaza cu o camera video cum mai trec unii peste linia continua la rondul din DN1. 5 echipaje opresc cu 2 km mai incolo in dreptul autostrazii ! Asa ca aveti grija nu mai terceti peste linia continua ca acea cur_a si muis_a filmeaza !
In loc sa fluidizeze traficul sa faca un pasaj ceva ei stau si freaca menta !
Sa-si rupa gatul zdrea_ta
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
alex, lasa-ma sa inteleg, ai vrut sa fii jmecher, si nu ti-a iesit. Si acuma esti nervos...
  • CEZAR82

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Timis
  • Masina: Combo 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am avu si eu de-a face cu capra aia in zona respecyiva Eu m-am inyors si i-am zis de mama vreo 10 min
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
A mai aparut un model de radar, capabil sã monitorizeze simultan viteza de deplasare a tuturor vehiculelor ce circulã pe secorul de drum vizat, indiferent de sensul de mers ºi pânã la patru benzi de circulaþie.
Sursa: http://www.politisti.ro/top...nu-i-scapa-nimic/
Skip ads

  • alladyn88

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:Bine ca nu mi-am luat detector radar si m-am bazat pe simturile mele de a detecta organul in actiune. Nu pot sa zic ca a reusit de fiecare data Embarassed


Laughing Laughing Ce panarama de comment,m0ai facut sa rad cu pofta
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Gabi.B.HD a scris:A mai aparut un model de radar, capabil sã monitorizeze simultan viteza de deplasare a tuturor vehiculelor ce circulã pe secorul de drum vizat, indiferent de sensul de mers ºi pânã la patru benzi de circulaþie.
Sursa: http://www.politisti.ro/top...nu-i-scapa-nimic/


Pai a aparut dar nu la noi, si 100% emite continuu deci poate fi detectat fara probleme. Deci e neinteresant.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
azi am trecut pe langa un radar mcv cu vreo 100 km/h (in localitatea barcanesti pe drumul de la lukoil spre brasov, drumul are parapet inalt din beton pe mijloc), detectorul a beep-uit iar la cateva sute de metri era alt echipaj care scria pv la alti soferi grabiti, pe mine nu m-au oprit. o sa primesc amenda acasa sau acolo e alta limita de viteza ?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Radarul cu laser a fost instalat pe Autostrada Soarelui

Acesta prinde tot ce miºcã de la o distanþã de 1.200 m. Crying or Very sad
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Era de anul trecut, sau de acum 2 ani, nu mai retin.
Nu te ia chiar de la 1200m ca-i cam greu sa te nimereasca de la distanta aia, dar se lauda si ei.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
stiu ca il au deceva timp doar ca de azi l-au scos la treaba..Smile))
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
din ce am vazut la americani, te ia fara probleme la distanta aia atat timp cat te poate vedea cat de cat...
oricum e destul de greu sa nu afli de el cu atatea statii cb pe drum...
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
sunt destui cb-isti care nu anunta. decat stau si freaca menta, ascultand sa vada ce au in fata, dar nu anunta daca vad ceva radare.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR