Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am gasit pe net si nu numai mai multe opel astra gsi 20cm3 116-150cp la un pret osciland intre 5000-6000E. Intrebare de ce este mai scump un Opel astra gsi decat o calibra? Ca motorizarile sunt la fel aproape aceleasi optiuni. Azi am vb cu o persoana la munca si zicea ca si-a luat o calibra cu 4500E din '95 136cp editie limitata, si masina nu are nici o buba adica omul este foarte multumit de ea, cea ce la o astra gsi nu am vazut nici un pret asa de mic. Exclamation
Niste pareri as dori daca se poate.!!!!!!!!
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Iti voi raspunde eu, dar nu as vrea sa iei raspunsul meu ca final...mai asteapta si alte pareri.

Calibrele si Gsi-urile in principiu sunt masini de fuga, cine le ia le ia pentru forja. In principiu au aceleasi optiuni insa Astra Gsi este mult mai usoara si mai compacta. Calibra pe de alta parte este un pic mai mare , mai grea ...iar daca 116 sau 136 de cai (ma refer la cele facute dupa 1995) imping o Calibra de 1320 de Kg, 150 de cai cat are Cxe-ul de pe Astra vor trage mult mai bine 1100 de Kg.
Plus ca peste tot se gasesc Calibre si foarte, foarte mult sunt manarite. Nu ma crezi, da un PM posesorilor de Calibra si vezi ce iti raspund.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Consider ca preturile initiale sunt exagerat de mari... pentru ambele masini.
Personal as alege Calibra, insa marea majoritate au probleme legate de rugina...



Atentie mare la preturile pentru piesele de schimb specifice Calibrei gen spoilere, faruri sunt de cateva ori mai mari decat cele de la alte modele... se cere la dezmembrari 6 mil pe un far (cu reducere)...
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Pt. a avea o imagine corecta tb. comparata o Astra Gsi C20XE cu o Calibra cu C20XE, nu cu C20NE. Sincer m-as mira ca in conditiile astea pretul la o Astra in conditii similare sa fie mai mare; nu in ultimul rand, ca motiv pt. diferenta asta (dc. totusi exista) motivul poate sa fie cel pe care il spune Robert: intretinerea (mai scumpa la Calibra)
Skip ads

  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
multumesc de info!
  • alygator2000

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Focsani
  • Masina: Astra 1995 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
dady_vale a scris:multumesc de info!

...posesor de astra GSi Wink ce sa zic...f f f f f multumit,nu as da'o pt nici o calibra,si sa nu mai vb de partea cu intretinerea,unde asa cum s'a vb mai devreme calibra "bate" detasat la pretzuri,in principiu...astra gsi= mai rare,calibre...peste tot:P acum nu mai ramane decat chestiune de gust.bafta Arrow
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR