Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • jooe
  • OP
  • 15 mesaje
  • din 03 Mai 2006
  • Astra 1998 x16xel
  • caras-severin
  • jooe

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: caras-severin
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma luminati si pe mine ce marca sau cum sa fie CD auto pe care vreau sa il cumpar dar sa imi mearga si in continoare ceasurile cu termometrul si ceas.Am un opel astra din 1998 poate fi vazut in garaj.
MERSI
Skip ads

  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
un VDO...cred...pp ca vrei sa-ti fie afisat sus la TID postul pe care vrei sa-l asculti...respectiv data ora temperatura. exista VDO cu interfata EDI...sper sa nu vorbesc prostii


CD 2604MP3X - MP3 Playback,RDS Tuner, 4X55W,panou frontal rabatabil/detasabil,120FM/40MW/10LW/10SW,EQ4,BBS,tel. mute,CD-R&CD-RW compatibil,CD Text, iesiri 2V amplificator, control CD changer, Sistem Theatre Sound, intrare card SD/MMC, receptor IR, RSD PTY, TA EON,SDVC,meniu acces software, posibilitate cuplare interfata display extern(EDI),interfata de comunicareCI 3000 cu Handsfree Bluetooth CIX 3000(optional), finisaj negru,Display LCD tip Matrix alb si iluminare tastatura alb - 188euro fara TVA, gasesti si mai ieftine de la acelasi producator.

Astia sunt "falcon" - cauta pe net
  • wmicosti

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
din cate stiu si eu doar VDO- urile se potrivesc sigur si functioneaza comenzile originale
  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Puteti sa-mi spuneti si mie ce este un VDO?
Cu multumiri anticipate
Skip ads

  • wmicosti

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
VDO ESTE O MARCA DE CASETOFOANE AUTO,CD-URI SI MP3. CUM AR FII DE EXEMPLU SONY, BLAUPUNKT, JVC ETC
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
manfred a scris:Puteti sa-mi spuneti si mie ce este un VDO?
Cu multumiri anticipate

VDO este un brand al concernului Siemens, folosit de acestia pt. produsele de infotainment auto.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Daca nu e un VDO din fabrica, ii trebuie adaptor.
  • swiss

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am si eu o problema si sper sa ma ajute cineva.
am un opel astra classic 2006 1,7cdti. l-am cumparat fara cd din fabrica, dar la livrare am dus mp3-l pe care il aveam (un alpine) si evident nu se vedea nimic pe displayul masinii, mi-am luat un mp3 vdo (http://www.vdodayton.com/default2_and_fz_menu=cd_5404_mp3x.aspx) cu EDI si un adaptor. am montat toate astea si pe display evident ca nu apare nimic, ramane in continuare data, si se pare ca nici Speed Dependent Volume Control-l nu functioneaza... ma poate ajuta si pe mine cu ceva detalii? opelul astra are sdvc? si mai trebuie ceva activat? din mp3 am activat edi-l dar tot nu apare nimic pe display....pls help.
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
swiss a scris:am si eu o problema si sper sa ma ajute cineva.
am un opel astra classic 2006 1,7cdti. l-am cumparat fara cd din fabrica, dar la livrare am dus mp3-l pe care il aveam (un alpine) si evident nu se vedea nimic pe displayul masinii, mi-am luat un mp3 vdo (http://www.vdodayton.com/default2_and_fz_menu=cd_5404_mp3x.aspx) cu EDI si un adaptor. am montat toate astea si pe display evident ca nu apare nimic, ramane in continuare data, si se pare ca nici Speed Dependent Volume Control-l nu functioneaza... ma poate ajuta si pe mine cu ceva detalii? opelul astra are sdvc? si mai trebuie ceva activat? din mp3 am activat edi-l dar tot nu apare nimic pe display....pls help.


De ce nu oi fi luat tu unul de la dezmembrari de pe un astra k al tau si scapai de toate problemele si aveai toate functiile. Sfatul meu e sa le vinzi p astea de le ai si sa iei unul care il pune producatorul.
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
da...tre sa recunosc i-ai dat un raspuns pe masura...ce intreaba omul si ce raspuns primeste Neutral - eu unul nu am raspuns la problema ta insa sigur se va gasi cineva in cele din urma
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
de trebuie neaparat sa apara pe toate displayuri-le de pe masina informatiile care oricum apar pe display-ul casetofonului/cd/mp3/dvd etc
temperatura si ora apar pe tid indiferent de marca aparatului

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:de trebuie neaparat sa apara pe toate displayuri-le de pe masina informatiile care oricum apar pe display-ul casetofonului/cd/mp3/dvd etc
temperatura si ora apar pe tid indiferent de marca aparatului


Arata cu muuuuulttt mai bine un cass stock fata de unul aftermarket si de ce sa nu te bucuri de toate optiunile pe care ti le ofera masina din moment ce le are Wink
Skip ads

  • alecsducu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2011

  • Mesaj Privat
ok stoc stoc,..............dar poate are omul preferinte in materie de calitatea audio, de optiunile noului player astfel incat este dispus sa renunte la acele optiuni standard care incurajeaza sedentarismul.............glumesc............ori te bucuri pe deplin de masina , de muzica ascultata in masina , de caldura primitoare pe care ti o poate oferi o masina .........ori carati cartofi cu ea si gata pretentiiile.
numai bunicamiu aduna discuri de vinil si isi lustruia pick up ul pana s a prapadit,placerea omului .
auditie placuta va doresc
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
alecsducu a scris:ok stoc stoc,..............dar poate are omul preferinte in materie de calitatea audio, de optiunile noului player astfel incat este dispus sa renunte la acele optiuni standard care incurajeaza sedentarismul.............glumesc............ori te bucuri pe deplin de masina , de muzica ascultata in masina , de caldura primitoare pe care ti o poate oferi o masina .........ori carati cartofi cu ea si gata pretentiiile.
numai bunicamiu aduna discuri de vinil si isi lustruia pick up ul pana s a prapadit,placerea omului .
auditie placuta va doresc


sunt curios cum ai gasit discutia asta de acum 5 ani Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR