Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Opel Autorom a scris:Ei, hai, sa gasim o carte service in torpedoul masinii nu avea cum. Cartile service si toate actele masinii vin cu avionul o saptamana mai tarziu decat ajung masinile in tara. Asa este regula! Actele se trimit separat de masina si nu stau niciodata in torpedoul masinii. Toate actele stau in birou sub cheie, si se prezinta clientului atunci cand se hotaraste asupra unei masini. Orice act pierdut este un lucru grav.


Nici nu ma asteptam sa recunosti , eu personal am vazut cartea service , baiatul vostru era deja foarte fasticit numai stia ce sa zica , si cand te-am sunat pe tine (banuiesc ca tu esti Sabin) si ti-am spus despre intamplare mi-ai inchis telefonul , si apoi nu ai mai raspuns asta se intampla in 2010 luna Iulie si era vorba despre o Zafira B argintie cu 61000km in bord si in cartea service uitata in mapa aceea neagra din masina avea 180000 la ultima revizie si erau 5 luni de atunci , cred ca deja trecuse de 200000km .
Cum se face ca voi aveti cele mai noi masini , cu cele mai multe optiuni si cele mai ieftine a si cel mai important cu cei mai putini km in bord
O masina cu multe optiuni (full) si cu 2-3 ani vechime si cu km pana in 60000km costa enorm afara , stim si noi sa cautam
Voi le luati intradevar mai ieftin ca luati mai multe odata la o licitatie , dar la pretul la care le vindeti , care cu siguranta are si comisionul vostru inclus , nu ai cum sa gasesti masini asa ieftine , decat cele care au de la 160000km in sus
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu stiu pe cineva care a cumparat o masina (golf 5) la un pret incredibil de mic si cu km putini (reali)
insa l-a cumparat de la proprietar (un batran)
a stat in germania si a filat piata vreo 2 luni de zile
ce e drept, el era acolo cu alte treburi insa ca bonus a gasit aceasta masina...
nu era in plan insa s-a intors cu ea...

la licitatii de obicei sunt masini recuperate pentru neplata ratelor
aceste masini, daca utilizatorul nu plateste ratele mai mult ca sigur isi baga picioarele in masina si nici nu o ingrijeste pentru ca stie ca nu va ramane la el...

si chiar stiu pe cineva din galati care a cumparat o masina SH de la un dealer oarecare (nu dau nume)
omu de buna credinta a dat banii pe masina si a plecat sa-i faca ITP-ul (care expirase) cu masina pe platforma (a zis sa nu riste o intalnire cu politia, plus ca nu era sigur ce masina a cumparat)
masina era praf, bucsaraie uzata, noxe, amortizoarele curgeau, etc
s-a dus cu constatarea de la ITP la dealer si a primit raspunsul: masina a plecat buna de la noi, probabil cand ai urcat-o pe platforma s-a stricat...
problema s-a rezolvat imediat la aparitia OPC-ului si a unor reprezentanti RAR (omu avea pile la RAR) si si-a primit banii inapoi + dealer-ul a primit o amenda frumoasa si e pasibil sa i se revoce dreptul de a vinde autoturisme (noi sau SH) de catre RAR
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,287
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
S-a deraiat mult de la subiect.

Stim cu totii care este situatia pietei auto SH din tara. Nu mai are rost sa continuam.

Pentru toti cei care doresc sa-si cumpere o masina SH din romania va dau un sfat: daca ceva pare prea bun ca sa fie adevarat, sanse mari sa nu fie.

Caveat emptor!

Topic inchis.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR