Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • nela

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z 16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ma scuzati sunt nou pe site si am si eu o problema am luat un astra f din 1997 cu AC si cand apas butonul nu mi se aprinde butonul d AC si baiatul de unde am luat masina mia zis k daca nu am freon nu mi se aprinde beculetul, asa este sau e butonul defect
multumesc!
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
La multe astra f nu se aprind becurile din butoanele de recirculare si AC , nici la astra mea nu se aprind aceste becuri si nici de schimbat nu prea ai cum sa le schimbi pentru ca becurile sant lipite la acest model. Ac-ul nu lucreaza fara presiune de freon , dar aici sant multe de discutat ,verificare intalatie vizibil , pe aparat special de vidat-incarcat si abia dupa aceea incarcarea cu freon, ulei solutie uv. Astra f deoarece sant destul de vechi sant multe probleme la instalatia de AC , CE SA MAI EU AM CHELTUIT PESTE 1000 RON pentru a vedea functionand in parametri AC-ul ( doua compresoare sh , radiator ac ,insalatie, 3-4 verificari -incarcari etc) Oare?


Ultima modificare facuta de florin baltatescu la Mar 18 Oct, 2011 7:53 pm
  • nela

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z 16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2010

  • Mesaj Privat
baiatu ala d unde am luato a zis k becu nu se aprinde din buton pana cand nu il incarc
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Lasa-l incolo de bec , daca incarci cu freon sigur il pierde in cateva ... ore, zile, saptamani, important este sa functioneze si sa nu piarda freonul,
becul daca nu este ars se aprinde cand instalatia este ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR