Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • Dani dani

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2011

  • Mesaj Privat
SAlut... daca ma poate ajuta cineva ..am o vectra c din 2004 diesel si de cateva zile numai am servo deloc iar cand rotesc volanu parca mi`l agatza ceva si imi merge greu ... acum 2 3 ani am alunecat pe ploaie cu masina la 110 km/ora si mi sa aprins martorul esp ( nu am buton de activare/dez la el ) si a ramas aprins pana in ziua de azi pentru ca nu ma deranja cu nimic. am fost la vreo 5 serviceuri ..unii imi spun ca e caseta unii pompa de servo .. dar s`au bagat pe sub ea si nu curgea nimic ceea ce e ciudat . mi-a spus un prieten sa o pun pe tester poate e ceva electronic iar la tester tot da o eroare la senzorul de acceleratie lateral Yaw rate sensor iar mecanicul de acolo imi spune ca daca ii schimb senzorul isi revine si esp si volan ... am ramas surprins ptr ca mi-a sters din tester eroarea la acest senzor si volanu si-a revenit pentru moment ..aveam servo fara probleme asta a durat doar 10 20 min dupa mi-a picat iar ....am o intrebare ..daca era caseta de directie sau pompa de servo isi putea reveni volanu din tester ? ce probe sa mai fac ? mecanicul mi-a spus sa luam prin eliminare ... dar sa cumpar sau sa reconditionez o caseta si o pompa ma rupe . multumesc
  • Dani dani

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Hellllloo ma ajuta si pe mine cineva ?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Crezi ca esti la biroul de informatii?
Asteapta sa citeasca cineva care stie ce sfat sa-ti dea si ti se va raspunde.
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu frate dar mie mia curs tot lichidul de servo si am ramas fara. A fost caseta de directie la mine si ma costat foarte mult,dar tu zici ca la tine nu e caseta.Nu stiu poate o fii senzorul ala. Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR