Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • mavdaalin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2011

  • Mesaj Privat
De ceva timp bantui pe acest site si am sperat ca nu va trebui sa deranjez vreodata pe cineva cu o problema de a mea. Am tot vazut o multime de masini modificate luminitele din interior asa ca am decis sa fac si eu acelasi lucru. Insa in cazul meu treaba nu a functionat pana la capat. Becurile de la butoane , bord , clima,... se lumineaza cand aprind pozitiile insa cand le sting apare problema.

Initial ramaneau aprinse luminile de la butoanele din spate. Asa ca am lipit inca un led in serie sa cresc consumul si am reusit sa fac sa nu se mai aprinda.
Insa apoi au ramas aprinse butoanele de la bloc lumini. Refac si acolo aceeasi procedura si acuma imi ramane aprins in bord jumatate din leduri la indicatorul de la nivel combustibil. Acuma regret ca m-am apucat sa schimb luminile .

Nu cred ca are rost sa refac si acolo aceeasi procedura ca iar o sa ma trezesc cu leduri aprinse in alta parte. Asa ca va rog mult de tot daca ma puteti ajuta sa remediez problema.
Masina: Opel vectra c an 2002
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
verifica sa nu fi facut din greseala vreo punte pe undeva pe unde ai schimbat LED-urile
toate luminile din bord si butoane sunt alimentate de la un singur fir care vine din computerul masinii...
acestea ori sunt aprinse ori nu...

toate aceste LED-uri sunt comandate din BCM...
verifica traseul sa nu fie de aici problema...
sa nu fi ciupit vreun fir pe undeva...
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR