Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
in sfarsit dupa multe luni am reusit sa montez ledurile in portiere.
Am folosit leduri de 5 mm luate :Leduri, si in loc de rezistente am folosit surse de curent constant luate de aici, si in loc de mufa am folosit niste papuci care ii gasiti la orice magazin de specialitate.

am sa atasez vateva poze.







Si inco o mica modificare folie carbon pe consola si manerele masinii:P Sper sa placa.




Astept commenturile voastre. Spor la treaba.
Skip ads

  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
arata ok carbonul pe consula, dar nu ar fi aratat mai bine daca ai fi pus carbon alb/gri ? ce parare aveti ar fi aratat mai bine cu carbon alb ?
astept sa iasa masina din garantie (prin martie) si cred ca o sa pun si eu leduri in usi ca arata tare bine :X cam cat te-a costat ?
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
kylerul a scris:arata ok carbonul pe consula, dar nu ar fi aratat mai bine daca ai fi pus carbon alb/gri ? ce parare aveti ar fi aratat mai bine cu carbon alb ?
astept sa iasa masina din garantie (prin martie) si cred ca o sa pun si eu leduri in usi ca arata tare bine :X cam cat te-a costat ?

pai carbonu poti sa il scot sa sa il schimb ori de cate ori vreau. era o idee buna dar faceam prea multe culori innauntru. mie imi place asa.
ca pred cam 180 lei folia si ledurile 50 lei. acum faza cu garantia e relativa. eu nu am mai asteptat. succes
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@lucan
felicitari pentru upgrade, arata frumos cu acea folie de carbon Smile, ai folosit 3M sau oracle?
Skip ads

  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@lucan
felicitari pentru upgrade, arata frumos cu acea folie de carbon Smile, ai folosit 3M sau oracle?

sincer nu stiu ce folie e. mi-a puso un prieten care se ocupa cu asa ceva. acum sa vad cat o sa tina pe manere.
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
e foarte ok pretul felicitari pt update, mai am putin de asteptat si eu Very Happy
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
kylerul a scris:e foarte ok pretul felicitari pt update, mai am putin de asteptat si eu Very Happy

ms. de cand ma chinui sa imi fac acest upgrade. oricum sa stii ca e oleaca de bataie de cap sa dai fetele de la usi si manerele jos. se rup clemele iar manerele iesa dar e o nebunie sa le pui la loc. oricum se merita si daca urmezi tutorialul colegului din primu post si ceea ce am pus eu mai sus cu legatura la ledurile si sursele de curent e relativ simplu. numai ca trebuie sa fii atent si sa ai rabdare ca altfel risti sa strici. succes spor la upgrade Wink
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@kylerul
atat timp cat nu faci nici o modificare la instalatia electrica(taiat de fire inlocurie conectori) nu ai treaba cu garantia

Ps
fac pariu ca aia la service nici macar nu stiu de ce unele masini au lumini ambientale si altele nu
Skip ads

  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
aia din service sau luat de mine ca am schimbat becurile din plafoniere, au zis ca daca nu le pun la loc pe cele originale o sa pierd garantia pe partea electrica (dobitoci), dar pt ledurile acelea fac mai urat...
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@kylerul
atat timp cat nu faci nici o modificare la instalatia electrica(taiat de fire inlocurie conectori) nu ai treaba cu garantia

Ps
fac pariu ca aia la service nici macar nu stiu de ce unele masini au lumini ambientale si altele nu

sa stii ca asa e . is pe langa subiec si din cate am inteles acum au schimbat iar dotarile si luminile vin cu nustiu ce scaune
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
kylerul a scris:aia din service sau luat de mine ca am schimbat becurile din plafoniere, au zis ca daca nu le pun la loc pe cele originale o sa pierd garantia pe partea electrica (dobitoci), dar pt ledurile acelea fac mai urat...

colegu la plafoniera sunt vizivbile ca nu sunt becuri. adica tu ai pus leduri si alea sunt iesite din comun. dar tinand cont ca acele leduri din portiera se gasesc si ca optional nu ai treaba. parerea mea.
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
dap stiu ca pot sa spun ca sunt din fabrica dar prefer sa mai astept pana in martie ca numai e foarte mult si dupa o sa pot pune linistit fara sa ma mai cert cu dobitocii
Skip ads

  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@ lucan ,vad ca esti din Galati.....am o intrebare : GOLD & PLATIN GALATI s-a inchis ? am inteles ca le-au retras licenta si nu mai sunt dealeri opel....
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
botea gabriela a scris:@ lucan ,vad ca esti din Galati.....am o intrebare : GOLD & PLATIN GALATI s-a inchis ? am inteles ca le-au retras licenta si nu mai sunt dealeri opel....

la cat de dobitoci erau.. Da ca de acolo am luat masina si numai probleme am avut cu ei. din cate am auzit radacini rullez. e inchis de vreo 6 luni cred
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
eu tot de la ei am luat masina ( aveau punct de lucru in Braila) dar toate problemele le-am rezolvat la RADACINI BRAILA....SUNT DE INCREDERE !
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
botea gabriela a scris:eu tot de la ei am luat masina ( aveau punct de lucru in Braila) dar toate problemele le-am rezolvat la RADACINI BRAILA....SUNT DE INCREDERE !

urmatoarea revizie la ei o fac.
  • lucan

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@lucan
felicitari pentru upgrade, arata frumos cu acea folie de carbon Smile, ai folosit 3M sau oracle?

e oracle
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
kyleru trebuia sa le zici ca s-au ars becurile originale si ai inlocuit si tu ce ce ai gasit....logic ar fi ca becurile sa fie considerate consumabile care pot fi schimbate de utilizator, atat timp cat respecta consumurile si watti necesari nu vad dece ar face scandal, dar suntem in romanica. sunt curios ce zic de cei care au schimbat becurile de la faruri.
  • DayWalker

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut.
Am vazut postarea ta.
Voiam sa te intreb de unde esti?
Ar exista posibilitatea sa ne intalnim sa-mi arati pe viu cum s-ar putea face treaba?

Multumesc mult.
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ledurile de 5 mm se pot lua de oriunde?
@lucan: te-ai chinuit sa montezi acele leduri?

Merci
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR