Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • trifoi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara.

Acum 2 luni am pus ulei de servo, am umplut vasul ala. Azi m-am uitat si era gol.
Iar cand o las jumate de ora pe loc apar pete de ulei sub vasul de la servodirectie.

Imi poate spune cineva ce si unde sa verific? nu prea ma pricep...

Opel Astra G, 2001
Y17DT
  • DjLore

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am patit si eu aceeasi problema la masina mea, opel astra g break 1.7dti. Am ajuns in punctul in care completam cate 500, 600 de ml de ulei de servo pe zi, il pierdea imediat si volanul se intarea cand ramanea fara ulei in vas. Am zis initial ca este de vina vreun furtun/conducta de pe la pompa insa de vina a fost caseta de directie, pierdea tot acel ulei pe la bieleta din partea stanga. Am inteles ca este boala lor, casetele de directie TRW. Uitele la burdufurile de la bielete si vezi daca sunt pline de ulei de servo. Eu am schimbat caseta si numai am probleme. Am gasot la dezmembrari o caseta de opel astra g in doua portiere si s-a potrivit, doar ca nu era TRW si din ce am inteles e mai buna. Aveam si varianta reconditionarii casetei, se schimba semeringurile de translatie si ce mai este pe acolo dar nu se stie cat te tine. O reconditionare costa undeva la 500, 700 de ron iar o caseta buna la dezmembrari ajuge cam 500 de ron. Mult succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR