Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • leomaciu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!

Sunt un nou membru al clubului si am comandat o Zafira model 2011 pe care sper sa o si primesc pana la sfarsitul lunii.
Am verificat toate discutiile despre Zafira si ma gandeam ca ar fi interesanta si o astfel de dezbatere, mai ales pentru cei ce vor sa-si cumpere.
In cazul in care nu am postat corect, rog un moderator sa mute discutia.

Am inteles ca modelul 2011 se refera la toate masinile produse in partea a 2-a a lui 2010, dupa mentenanta liniei de productie.
Ca si avantaje, noul model daca putem sa-i spunem asa are urmatoarele:
1. Euro 5 in loc de Euro 4
2. Oglinzi mari in loc de cele pe care le stim
3. Difera putin variantele de echipare, inclusiv pachetele optionale, dar aici e mai complicat de spus ca avantaje si dezavantaje pentru ca depinde ce vrea fiecare de la o astfel de masina.

Ma intereseaza daca mai sunt si alte diferente intre cele 2 modele mai ales pe partea de siguranta (imbunatatiri pe partea electrica si electronica, cat si la caroserie)
Oare are importanta faptul ca o masina se produce la putin timp de la mentenanta liniei de fabricatie sau cu putin timp innainte de a face mentenanta?

Astept de la voi informatii utile si verificate daca este posibil.

Multumesc
  • leomaciu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca nu este de interes acest subiect sau chiar nu se mai stie daca ar mai fi ceva de adaugat?
Am tot vazut ca majoritatea producatorilor anul acesta au mai imbunatatit cate ceva la majoritatea modelelor din gama lor, ca sa nu mai spunem ca multi au dus masini si la testele EURONCAP si a inceput sa tot creasca siguranta celor din masini....
Tot la productia modelului de 2011 au introdus si ceva motorizari noi care sunt publicate si pe siteul oficial.

Oare nu am mai adus nimic nou deoarece toata atentia lor este indreptata spre nou model 2012 ca mie unul nu-mi place deloc cum arata?
  • martrix

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat

  • leomaciu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!
Aceasta este Zafira C sau Tourer si va fi model 2012. Eu am Zafira B an de fabricatie 2011 cu oglinzi mai mari si cared ca nu mai are nimic in plus care sa conteze...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR