Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • mariusadrian36

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mentionez ca am schimbat de curind fetele de usi
Skip ads

  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Maicitesteodataceeaceaiscris si vezidacaitiplace.


Stiu. Am fost rau. Oare fara motiv?
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sa intelegem ca tu ai schimbat fetele de usi fara lumini cu unele cu lumini. Daca nu ai avut deja firele trase in cablajul din usi, poti lua curent de la ''plafoniera'' de exemplu.

  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
sal nici eu nu am avut lampi la usi si nici oglinzi dar am schimbat cablaj interior la portiere cu unu care avea pentru oglinzi dar si lampi si totu e ok functioneaza ambele ori schimbi cablajul tot dar ajunge cam 100 lei ambele dar mai bine desfaci mufa ce leaga portiera de caroseri mai exact asta si ei + de acolo nu stiu exact ca sunt cam 15 gaurici si - de pe portiera si totu e ok se va aprinde cand deschizi usa sau de pe comutator cel negru cred ca poti lua +si de acolo succes mai intreaba e un sfat asta cred ca de ajutor asta am avut de gand sa fac si eu dar daca am luat fire complete nu am mai incercat......la mine era mai complicat erau si oglinzile si de asta am schimbat to
Skip ads

  • d_san3112

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2006 X18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, cum zice colegul ksper cel mai usor ar fi sa tragi curent de la plafoniera cu conditia sa tragi si plusul si minusul de acolo( daca tragi un minus de pe caroserie lampile din usi vor arde permanent, am patit si eu ).
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Asa am procedat si eu, tragi 2 fire de sub stalpul de la sofer de plastic ai acolo firele de la plafoniera, nustiu culorile exact, daca vrei neaparat iti pot spune maine. le duci sub bord si de acolo pleci la fiecare usa. Procedeul iti va ocupa ceva timp pentru ca dureaza trasul firelor prin burduf, pe sub mocheta etk. Eu am facut operatiunea asta cand aveam tot interiorul scos scaune mocheta tot si am plimbat firele usor.

Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR