Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • vice

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 z19dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Revin cu problema mea,astazi am fost si am probat de la alta masina calculatorul de injectie,debitmetrul de aer,calculatorul central,sonda turbo,am verificat toate furtunele si.......nimic, nici o schimbare . masina trage sa moara nu are puterinta. nu stiu unde as mai putea sa intervin.In schimb masina de pe care am luat piesele respective trage de zici ca maninca jar. pe la 1800 rotatii intra turbo de mai mare frumusetea.a mea nici nu se aude cand intra turbo. a mai ramas sa vferific pompa de injectie ,injectoarele si turbina. Nu stiu daca sa incerc sau nu.astept sfaturi .Multumesc
  • vice

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 z19dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Chiar nu mai vine nimeni cu nici o idee?
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am idei.
Ziceai ceva de fasait. Poate asta-i necazu`. Pierzi presiune turbo. Verifica tot ce tine de aer dupa turbina: tubulatura si intercooler. Ai cumva ulei pe intercooler sau la imbinarile tubulaturii? Daca ai, pe acolo pierzi presiune turbo.
Diagnoza ai facut? Daca nu, mergi la o diagnoza si vezi cum variaza presiunea turbo in raport cu cea dictata de softul de injectie.
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
verifica intercooler! incearca cu unul bun de la altcineva, de obicei astea fac fisura pe la colturi! bafta!
  • vice

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 z19dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Astazi am fost la cutitul de argint, la turc(MUSTAFA Tel 0727476811) si am rezolvat problema.Tot ce am vazut ca a facut a fost sa o puna pe tester si sa umble pe la furtunasele de la vacum .Nu stiu ce i-a facut ca nu a vrut sa imi spuna dar masina merge super bine acum se simte ca are viata in ea.Acum cand accelerez se intareste furtunul de la turbo super ,nu ca inainte .Tot ce pot sa zic este ca TURCUL este tare fratilor,apelati cu incredere are preturi cam mari dar tot iesi mai ieftin decat sa te plimbi pe la toti CIUPALACII si sa te ciugule fiecare cite putin. Vreau sa va zic ca cei de la Di Bas ( "Cica reprezentanta Opel Romania") mi-au zis ca sunt injectoarele si ca daca vreau ma ajuta .RUSINE DOMNILOR MESERIASI va bateti joc ,uitati de valorile morale sunteti ca niste femei de moravuri usoare ,va este gandul numai la SPAGA. In loc sa va uitati cu atentie sub capota, va uitati sa vedeti ce scoate clientul din buzunar cand introduce mana in el. Va rog sa ma scuzati dar cred ca imi intelegeti supararea, nici nu vreau sa ma gandesc cum as fi reactionat daca as fi cumparat injectoare noi care nu costa decat 1600 ron bucata si sa constat ca nu am rezolvat nimic. Imi cer scuze daca am suparat pe cineva si le multumesc celor care au contribuit cu sfaturi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR