Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • wyo832000

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 TH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut baieti,sunt proaspat posesor unu opel vectra b diesel motor 2000 y27dth si am 3 intrebari la care as dori cateva raspunsuri.

1-Am avut probleme cu switch-ul la pedala de frana pe care l-am inlocuit,acum imi merg stopurile pe spate dar imi raman becurile aprinse in bord chiar dupa ce opresc masina si scot cheia din contact.

2-Am curatat EGR,am verificat furtunele de vacum are momente cand se aprinde becul galben(check engime) si nu mai trage motorul dupa care isi revine singur,poate sa fie din cauza bujiilor?(3 nu merg).

3-Masina este prevazuta cu toate cele 4 geamuri electrice din care merge doar cel de la sofe si ala doar cand vrea el.

Va multumesc anticipat pt raspunsuri
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut!

2. Cum de mergi cu masina in halul asta? Schimba frate bujiile, ce dreaq... Cum sa nu mearga 3? Cat despre problema, nu e de la bujii. Incearca si tu o diagnoza. Pot fi multe. Incearca si senzorul crankshaft.
3. Cu problema asta cred ca ai face bine sa vizitezi un service, ai o problema electrica.

E pacat de masina sa o tii in halul ala.

Bafta!
  • wyo832000

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 TH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Scuze de intarziere,dupa cum spuneam doar ce am cumparat masina asa am luat-0(in halulu in care am spus in primul post), am fost cu ea la diagnoza, ce stiam eu mi a spus si asa zisul nenea meserias, switchul de frana si bujiile schimbatate le am inlocuit si tot degeaba,tot asa merge masina,o sa caut alt mester Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR