Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
george_slz a scris:Cu placere. Cred ca am pe acasa 2 distantiere "linistite".


Sunt 4 distantiere, 2 la jumatea masinii si 2 la toba.
Skip ads

  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Viz a scris:Multumim George de info!
Imi dau seama ca zgomotul era mult mai mare la tine cuculica. Din ce tin minte, la mine toba este prinsa cu agatatorile noi.(cele din poza 2).

De curiozitate, pe traseul de evacuare mai sunt si alte agatatori care sa fie inlocuite?
Mai sunt inca doua la mijlocul masinii,dar la mine sunt ca in poza doi.Nu inteleg de ce la toba finala nu au pus tot de astea,poate ne explica un moderator.Diferenta de zgomot e mare!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare
ieri din pacate am lovit toba finala cand am dat cu marsalierul!in urma lovirii am un sunet in masina de parca as avea un v12!masina e un opel omega 2,2 dti,iar toba dupa cate am vazut eu..e din 2-3 bucati,la miloc are racord!initial m-am speriat ca am smuls galeria de pe turbina,insa la compartimentul motor totul e ok!sunetul vine de sub masina este un sunet mai amortizat si se aude in compartimentul pasager destul de tare cand o turez 2000-3000 de turatii!am observat insa ca toba finala e putrada intr-o parte iar acele garnituri de cauciuc care sustin toba sunt un pic subrede!
orice sfat este bine venit,multumesc anticipat si scuze de off topic ca am postat la op.astra!
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@shaftt24,te-ai uitat atent la toba finala?posibil cand ai lovit-o sa fi cedat acolo unde este putreda si sa fi facut vreo spartura!Parerea mea pune alta noua si doua tampoane noi si scapi de galagie sau incearca sa o sudezi daca mai merge,succes! Wink
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ms de sfat,insa sunetul e tare in interior,si eu nu am avut toba sport..de aceea intreb ca e normal sa ai asa sunet in interior daca ai toba finala dusa?
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Da e normal sa ai zgomot in interior,te-ai uitat e sparta?ce ai mai rezolvat?
  • caffea

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
la fel am patit si eu....am dat cu spatele =>toba cazuta de la racord => zgomot mare....stie cineva ce dimensiuni are racordu... si un meserias? ca cica racordu trebuie sudat in mediu de argon...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR