Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In momentul cand dau "shpritz' la parbriz stergatoarele fac 5 ture. Am observat ca de fiecare data 4 curse sunt mai mult decat suficiente, chiar si 3 ajung. Se poate regla de undeva chestia asta? Am un opel kadett din 86, nu am nimic modern la bord sa pot controla asta, doar daca stiti voi alta cale. Multumesc!
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
si eu m-am gandit la un reglaj dar nu in acest fel....cand numai picura si merg in oras ii ok temporizatorul dar cand ies din oras si am viteza mai mare nu mai face fata, iar prima pozitie este prea mult,deja parbrizul devine uscat si face un zgomot enerant......din lipsa de timp nu m-am ocupat dar imi fac un pic de timp ma uit cum este facut,trebuie sa fac rost de un releu pe care sa fac teste...daca reusec postez rezultatele.

ma gandesc ca folosesc un pereche de condensator si rezistenta sau un integrat specializat pt temporizare (555) doar valoarea condensatorului sau(si) a rezistentei trebuie modificat.
m-am gandit la un potentiometru in maneta de stergator (ca si la golf 3)dar este greu de realizat(in special partea estetica)si unde gasesc un buton rotativ care sa-l folosesc???!!
cu timpul toate se pot rezolva
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La mine merg doar de trei ori
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR