Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • cnlucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am o vectra c din 2006, am cumparat-o la 105.000km acum are 150.000. Cand am cumparat-o i-am schimbat placutele pe spate si i-am facut distributia.... si de atunci... motorina si ulei. Acum se aude pe fatza... fier pe fier, ideea este ca ma asteptam sa ma anunte si pe mine ceva pe la bord. Acum, ca m-am interesat de preturi la placute ma intreaba toti: cu senzori sau fara. Cam asta ma intreb si eu si asta ar fi intrebarea mea... cum aflu daca exista senzorul, daca nu este senzorul .... in fine, ce placute sa imi iau. Sincer m-ar mira sa nu existe asa ceva, dar daca era nu ar fi trebuit sa imi indice si mie ceva?
Skip ads

  • cnlucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da... acum am vazut ca este la.... motoare diesel.. scuze! se poate muta?
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Chiar daca este la sectiunea inadecvata eu tin sa-ti raspund. Si eu am o vcetra c 2006 si masina NU ARE SENSOR DE UZURA LA PLACUTE. RUSINE celor de la OPEL ca la o masina din 2006 sa nu mai monteze asa ceva. Si multe alte chestii lipsa, lumini in usi, amortizor capota motor, etc.
Pacat ca au masini mult mai vechi acel senzor iar noi nu. Iar pe mine cand le-am schimbat nu m-a intrebat nimeni daca vreau cu sensor sau nu.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Exista Vectre cu senzor de uzura la placuta. Nu stiu daca toate si nu stiu nici modul de diferentiere.
Skip ads

  • cnlucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
m-am uitat pe autokarma si selectand vectra c, motorizare etc... aveau si senzori pt placute frana deci... exista
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pai poti afla din decocarea VIN sau scoti roata din fata si te uiti daca ai un fir care vine spre placute.
Acesta poate fi montat,sau fostul propietar sa nu-l mai monteze si atunci firul sta liber pe acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR