Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
stell_nick a scris:eu te-am intrebat altceva daca am AUX-IN si nu este activat am cum sa aflu? sau daca nu este activat nici nu exista?

1. nu este activat = nu exista (pentru toate unitatile Siemens - VDO)
2. exista dar nu este activat (unele unitati Continental - VDO)
3. desfaci unitatea si cauti daca are piesele de aux in, de exemplu uite in foto atasate cum trebuie sa arate o placa cu aux in si cum arata o placa modificata de un incepator, ma rog daca putem sa ii spunem asa Very Happy una fara aux in ar avea lipsa zona incercuita.

Pentru a avea aux in functional (original) este nevoie de piese lipsa (nu numai cele din imagine) + schimbare de soft (update unitate) + activare Tech2 (schimbare code index).

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare CD70 navi cu sau fara aux in si ecran color (CID) pentru MERIVA-A (2004-2010), TIGRA-B (2004-), Corsa-C (2004-), VIVARO (2004-) Pret = 500 euro
Sistemul cuprinde: CD70 navi pe gri inchis (fata dreapta), cablu RGB, ecranul color CID (Alpha Code KW), antena GPS. Pentru Corsa-C sistemul este compatibil numai cu urmatoarele motoare: 2005-2006: Z10XEP, Z12XEP, Z14XE, Z14XEP, Z17DTH, Z18XE iar 2007-2011: Z14XEP, Z17DTH, Z18XE, binenteles se schimba si rama din jurul display-ului (se comanda la Opel). Rama din foto este numai pentru Meriva ! Sistemul este compatibil cu comenzi pe volan existente, computer de bord (BC).

Pentru Meriva am si Twin Audio, vezi aici -- > Twin Audio Meriva
Pentru orice masina cu sistem full can bus, modul telefon cu bluetooth si comenzi vocale, aici -- > Modul UHP

CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Pentru a avea aux in functional (original) este nevoie de piese lipsa (nu numai cele din imagine) + schimbare de soft (update unitate) + activare Tech2 (schimbare code index).
CristianTM.

...si, cel mai important, de foaaarte multa indemanare...Very Happy
  • relaxu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut..gasesc si eu pentru o vectra c 2003 cid? si la ce pret?.multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
relaxu a scris:salut..gasesc si eu pentru o vectra c 2003 cid? si la ce pret?.multumesc

Daca un sistem complet costa 800 euro, ma gandesc la display la ceva peste 300euro --> http://www.ebay.de/itm/Opel...sh=item27b7c50a95
Uite-l aici --> http://www.ebay.de/itm/c-Op...sh=item20a9e9e7ee

CristianTM.
  • relaxu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
multumesc CristianTM
  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
buna seara.

un CCRT2008 functional s-ar mai putea gasi - imi trebuie pentru un vectra c 2003. pare a fi modelul cel mai complet (cd, radio, telefon) pe care as putea sa il pun pe masina mea (momentan am un CDR2005) fara sa fac nici un fel de modificari suplimentare.

merci!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
mihcos a scris:
un CCRT2008 functional s-ar mai putea gasi - imi trebuie pentru un vectra c 2003. pare a fi modelul cel mai complet (cd, radio, telefon) pe care as putea sa il pun pe masina mea (momentan am un CDR2005) fara sa fac nici un fel de modificari suplimentare.
merci!

Pe ce culoare negru sau argintiu ? Pentru a putea functiona corect ai nevoie de GID sau CID pentru el, nu merge pe TID.
Pretul probabil ~ 500 lei.

CristianTM.
  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
mihcos a scris:
un CCRT2008 functional s-ar mai putea gasi - imi trebuie pentru un vectra c 2003. pare a fi modelul cel mai complet (cd, radio, telefon) pe care as putea sa il pun pe masina mea (momentan am un CDR2005) fara sa fac nici un fel de modificari suplimentare.
merci!

Pe ce culoare negru sau argintiu ? Pentru a putea functiona corect ai nevoie de GID sau CID pentru el, nu merge pe TID.
Pretul probabil ~ 500 lei.

CristianTM.


merci de raspuns, culoarea ar fi pe negru.

am intrebat de de acest tip de player in ideea ca, intr-un alt post imi spusesei ca acest model se potriveste pe tipul meu de masina. de aceea, as dori sa mai pun doua intrebari:

1 - pretul pe care mi l-a spus este pentru ambele componente (GID/CID + player)?
2 - presupunand ca nu schimb TID-ul, care ar fi inconvenientul si, bineinteles, pretul final?

merci!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
mihcos a scris:
1 - pretul pe care mi l-a spus este pentru ambele componente (GID/CID + player)?
2 - presupunand ca nu schimb TID-ul, care ar fi inconvenientul si, bineinteles, pretul final?
merci!

1. Pretul este NUMAI pentru CCRT2008
2. Daca nu schimbi TID-ul nu va functiona nimic, TID comunica cu radioCD (CDR2005) pe SCL, SDA, MRQ iar CCRT2008 comunica cu display-ul pe MS-CAN Bus!

CristianTM.
  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
1. Pretul este NUMAI pentru CCRT2008
2. Daca nu schimbi TID-ul nu va functiona nimic, TID comunica cu radioCD (CDR2005) pe SCL, SDA, MRQ iar CCRT2008 comunica cu display-ul pe MS-CAN Bus!

CristianTM.


merci pentru raspuns. din pacate, cu toate celelalte modificari, as ajunge probabil undeva la 8-900 de lei, ceea ce este mult mai mult decat imi imaginasem eu pentru aceasta modificare.

ms inca o data!
  • nikober

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Meriva 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2009

  • Mesaj Privat
buna.. am un radio cd CDR2005 (E) pe un opel vectra 2004, nu mergea bine modulatorul fm si l-am scos din locasul lui am crezut ca are ceva defect la antena, si dupa ce l-am pus imi cere codul de siguranta, nu am gasit niciun cod pe cartile lui, ce pot face acum ? GM 330886636 NO: 13 138 246
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nikober a scris:buna.. am un radio cd CDR2005 (E) pe un opel vectra 2004, nu mergea bine modulatorul fm si l-am scos din locasul lui am crezut ca are ceva defect la antena, si dupa ce l-am pus imi cere codul de siguranta, nu am gasit niciun cod pe cartile lui, ce pot face acum ? GM 330886636 NO: 13 138 246

Cauta pe forum la sectiunea dedicata aflarii codurilor .... Succes.

CristianTM.
  • sadcozma

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2016 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2011

  • Mesaj Privat
ti`am trimis pm. de fapt cred ca 2, unul pe alt site de vanzari/cumparari Smile astept raspunsul tau
mersi anticipat
  • 6mark6

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut Cristian ,as avea nevoie de un bloc optic de la cd70navi ,imi cam face figuri unitatea de la navigatie gen 'invalid cd'.
Eventual da-mi o parere.CD-urile audio mp3 merg bine si sunt scrise la aceeasi viteza(10) ca si cel din NAVI,iar blankul e tot Sony.Pot sa-mi montez eu unitatea sau te caut eu cand ajung in Timisoara?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
6mark6 a scris:Salut Cristian ,as avea nevoie de un bloc optic de la cd70navi ,imi cam face figuri unitatea de la navigatie gen 'invalid cd'.
Eventual da-mi o parere.CD-urile audio mp3 merg bine si sunt scrise la aceeasi viteza(10) ca si cel din NAVI,iar blankul e tot Sony.Pot sa-mi montez eu unitatea sau te caut eu cand ajung in Timisoara?

1. Blocurile optice sunt de 2-3 feluri, trebuie sa imi spui EXACT ce model ai tu: CDM-Mxx ?
2. CD-urile audio sau mp3 sau discurile de navi se scriu obligatoriu la viteza cea mai mica = 1x
3. Poti sa iti montezi singur daca te pricepi, e vorba de BLOCUL OPTIC, pretul este acelasi, ori ca ti-l montezi singur, ori ca ti-l montez eu. DACA il montezi tu si nu functioneaza NU raspund, daca funtioneaza totul OK ..victorie ! Blocurile optice sunt sigilate atat din pct de vedere al ambalajului cat si al protectiei ESD (descarcari electrostatice), noi si originale.

CristianTM.
  • cata207

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2009

  • Mesaj Privat
scuze ca intreb direct, dar nu am timp sa citesc toate posturile. am ecran GID si vreau sa pun CID pe un astra h cu CD 50 PHONE. se potriveste? gasesc la tine? si rama de plastic, cabluri.. tot ce e nevoie sa functioneze. si daca trebuie sa-i mai fac vreo verificare sau actualizare cu tech2. precizez ca BC-ul e activat cu tech2. ms.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
cata207 a scris:scuze ca intreb direct, dar nu am timp sa citesc toate posturile. am ecran GID si vreau sa pun CID pe un astra h cu CD 50 PHONE. se potriveste? gasesc la tine? si rama de plastic, cabluri.. tot ce e nevoie sa functioneze. si daca trebuie sa-i mai fac vreo verificare sau actualizare cu tech2. precizez ca BC-ul e activat cu tech2. ms.

Salut !
Multumesc de interes, CD50 Phone e un aparat mai rar intalnit, sincer NU STIU daca e compatibil cu CID, sigur CD30 / CD30 MP3 nu sunt ! La fel de sigur, CDC40 Opera, CD70 navi sau DVD90 / DVD100 navi sunt compatibile cu CID.
Pretul unui ecran CID este de 320 euro + 20 euro rama, nu mai ai nevoie decat de programare Tech2 / MDI, pret aproximativ ~100lei

CristianTM.
  • 6mark6

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
6mark6 a scris:Salut Cristian ,as avea nevoie de un bloc optic de la cd70navi ,imi cam face figuri unitatea de la navigatie gen 'invalid cd'.
Eventual da-mi o parere.CD-urile audio mp3 merg bine si sunt scrise la aceeasi viteza(10) ca si cel din NAVI,iar blankul e tot Sony.Pot sa-mi montez eu unitatea sau te caut eu cand ajung in Timisoara?

1. Blocurile optice sunt de 2-3 feluri, trebuie sa imi spui EXACT ce model ai tu: CDM-Mxx ?
2. CD-urile audio sau mp3 sau discurile de navi se scriu obligatoriu la viteza cea mai mica = 1x
3. Poti sa iti montezi singur daca te pricepi, e vorba de BLOCUL OPTIC, pretul este acelasi, ori ca ti-l montezi singur, ori ca ti-l montez eu. DACA il montezi tu si nu functioneaza NU raspund, daca funtioneaza totul OK ..victorie ! Blocurile optice sunt sigilate atat din pct de vedere al ambalajului cat si al protectiei ESD (descarcari electrostatice), noi si originale.

CristianTM.



Multumesc mult de explicatii,o sa te caut in Timisoara cu un telefon si o programare prealabila.Problema e ca eu ajung in Timisoara doar in unele weekenduri.O sa te sun si vedem ce se poate face.Multumesc inca o data.
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:De vanzare DVD90 navi pentru Vectra-C / Signum cu intrare de auxiliar in (numai pentru masinile full CAN Bus). Updatat la ultima versiune de soft. Pret = 350 euro
Se poate completa la cerere cu: display color CID = 250 euro, antena GPS = 20 euro, cablu RGB = 80 euro, modul telefon cu Bluetooth = 140 euro.
Avantaj DVD90 navi fata de CD70 navi = pe un singur DVD DL am toata Europa ! Nu mai este necesar sa umblu cu 9-10 CD-uri cu harti dupa mine. Sunet mai puternic si mai clar decat CD70 navi. Poate fi resetat si trecut in "Delivery Mode" sau poate fi imperecheat pentru vanzarea la "pachet" cu Tech2. DVD90 navi suporta ecran GID sau CID.



Sta cateva zile la vanzare, daca nu sunt doritori pleaca la licitatie pe e-bay.

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)


Buna Cristian TM
Am si eu o Vectra C Elegance 1,8 XER din 2008 si am pe ea GID si CD30 cu MP3 si AUX IN.
Ma intereseaza un echipament complet cu CID (pe 3 randuri), DVD90 NAVI cu AUX IN, antena GPS, modul telefon cu Bluetooth, cablu RCB.
As vrea sa-mi faci un pret, si eventual un termen de livrare/montaj pe adresa mea de mail: catalindancuta@yahoo.com

Merci mult si astept raspunsul tau,
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR